NEXERA kupiła światłowody Citynetu

106

Nexera ponownie rozszerzyła zasięg swojej sieci szerokopasmowej. Operator zakupił infrastrukturę światłowodową od firmy Citynet, działającej w województwie łódzkim. Sieć obejmuje 20 000 gospodarstw domowych w powiatach brzezińskim i łódzkim. To największa dotychczas transakcja Nexery.

Umowę podpisano 20 grudnia ubiegłego roku. Jest to już szósty z kolei zakup sieci przez Nexerę.

Citynet przez lata budował silną markę wśród mieszkańców Brzezin
i okolic. Warto przy tym zaznaczyć, że transakcją nie została objęta należąca również do Citynetu sieć w powiecie zgierskim, wybudowana przy wsparciu środków unijnych i będąca obecnie w okresie trwałości projektu.

W najbliższym czasie Nexera zapowiada, że wspólnie z Citynet zajmie się integracją pozyskanej sieci, co umożliwi jej udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. W okresie integracji Citynet nadal będzie świadczyć usługi telekomunikacyjne dotychczasowym klientom. Będzie też odpowiadał za utrzymanie oraz rozbudowę sieci dla Nexery.

Transakcja ta wpisuje się w konsekwentnie realizowaną przez Nexerę strategię zakupów, jednocześnie w znacznym stopniu powiększając zasięg operatora w regionie łódzkim. 

– Zakupy i integracja istniejącej infrastruktury światłowodowej to, obok inwestycji własnych, kluczowy element rozwoju sieci dostępowej Nexery. W wyniku obustronnie korzystnej umowy w naszym zasięgu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe w Regionie Łódzkim. Wybierając kontrahentów stawiamy na sprawdzone, rozpoznawalne lokalnie podmioty. Citynet stał się nie tylko naszym największym partnerem w Regionie Łódzkim, ale również długofalowym partnerem biznesowym – komentuje Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od pięciu lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra, IT Partners Telco i Fan-Tex). Firmy te działały na terenie województw świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Łączny zasięg nabytych przez hurtownika sieci obejmuje 61 100 HP.