TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

NEXERA kupiła światłowody Citynetu

Nexera ponownie rozszerzyła zasięg swojej sieci szerokopasmowej. Operator zakupił infrastrukturę światłowodową od firmy Citynet, działającej w województwie łódzkim. Sieć obejmuje 20 000 gospodarstw domowych w powiatach brzezińskim i łódzkim. To największa dotychczas transakcja Nexery.

Umowę podpisano 20 grudnia ubiegłego roku. Jest to już szósty z kolei zakup sieci przez Nexerę.

Citynet przez lata budował silną markę wśród mieszkańców Brzezin
i okolic. Warto przy tym zaznaczyć, że transakcją nie została objęta należąca również do Citynetu sieć w powiecie zgierskim, wybudowana przy wsparciu środków unijnych i będąca obecnie w okresie trwałości projektu.

W najbliższym czasie Nexera zapowiada, że wspólnie z Citynet zajmie się integracją pozyskanej sieci, co umożliwi jej udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. W okresie integracji Citynet nadal będzie świadczyć usługi telekomunikacyjne dotychczasowym klientom. Będzie też odpowiadał za utrzymanie oraz rozbudowę sieci dla Nexery.

Transakcja ta wpisuje się w konsekwentnie realizowaną przez Nexerę strategię zakupów, jednocześnie w znacznym stopniu powiększając zasięg operatora w regionie łódzkim. 

– Zakupy i integracja istniejącej infrastruktury światłowodowej to, obok inwestycji własnych, kluczowy element rozwoju sieci dostępowej Nexery. W wyniku obustronnie korzystnej umowy w naszym zasięgu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe w Regionie Łódzkim. Wybierając kontrahentów stawiamy na sprawdzone, rozpoznawalne lokalnie podmioty. Citynet stał się nie tylko naszym największym partnerem w Regionie Łódzkim, ale również długofalowym partnerem biznesowym – komentuje Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od pięciu lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra, IT Partners Telco i Fan-Tex). Firmy te działały na terenie województw świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Łączny zasięg nabytych przez hurtownika sieci obejmuje 61 100 HP.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...