TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nexera kupiła infrastrukturę światłowodową od lokalnego operatora

Na drodze swojej ekspansji Nexera kupiła infrastrukturę światłowodową od Grupy Alfanet. To lokalny ISP oferujący usług w województwach świętokrzyskim, łódzkim, śląskim i części opolskiego. W ten sposób Nexera pozyskała sieć 60 tysięcy gospodarstw domowych.

Umowa podpisana między Nexerą i Grupą Alfanet jest jedną z największych transakcji hurtowego operatora światłowodowego. Doszło do przejęcia blisko 60 tysięcy gospodarstw domowych w województwach świętokrzyskim, łódzkim, śląskim i części opolskiego.

– Nabycie infrastruktury od Grupy Alfanet to konsekwentna realizacja naszej strategii zakupu infrastruktury od sprawdzonych lokalnych Partnerów. Zrealizowana z sukcesem transakcja potwierdza także naszą biznesową wiarygodność i pozycję rynkową, co z pewnością pomoże nam planować i prowadzić kolejne akwizycje – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

Nexera kupiła też infrastrukturę innych ISP

Wcześniej Nexera kupiła już infrastrukturę od siedmiu lokalnych ISP. Są to:
– Telcent,
– Uninet,
– Symetra,
– IT Partners Telco,
– Fan-Tex,
– Anetconnect,
– Citynet.

Firmy te oferowały usługi na terenie centralnej i północno-wschodniej Polski.

Działania podejmowane przez Nexerę

Nexera realizuje nie tylko projekty infrastrukturalne, ale też rynkowe standardy komunikacji międzyoperatorskiej. Do połowy 2023 r. firmie udało się zbudować sieci światłowodowe za blisko 1.8 mld zł. Obecny zasięg to ponad 600 tysięcy gospodarstw w czterech tysiąca miejscowości.

Docelowo w zasięgu firmy znaleźć ma się 1 mln gospodarstw domowych, a także trzy tysiące szkół. Oferta Nexery obejmuje internet o przepustowości co najmniej 300 Mb/s. Szkoły podłączone są do sieci szerokopasmowej w ramach projektu OSE.

Źródło: materiały prasowe

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze