Netia i jej ewentualne przejęcia. Operator zdradza plany na przyszły rok

Netia nie wyklucza akwizycji podmiotów w przyszłym roku, które uzupełnią jej sieć dostępową, a budowa nowego data center pod Warszawą i jego komercjalizacja przebiega zgodnie z założeniami – poinformował ISBnews prezes Netii Andrzej Abramczuk.

– Rozmowy dotyczące akwizycji wybranych przez nas podmiotów trwają. Patrzymy na te projekty przede wszystkim od strony technologicznej. Mam tu na myśli światłowód, uzupełnienie zasięgu w tych obszarach, w których już jesteśmy, ewentualnie zdobycie nowych obszarów w interesujących nas rejonach – powiedział Abramczuk w rozmowie z ISBnews. Powiedział też, że Netia “nie narzeka na brak chętnych” do ewentualnych przejęć. Zwrócił także uwagę, że zarząd nie prognozuje wyników finansowych, czy swoich estymacji co do możliwości wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy.

– Przed zamknięciem roku na pewno nie będziemy na ten temat rozmawiać. Uważam, że z punktu widzenia procesów inwestycyjnych w Netii i wyzwań, które stoją przed spółką i rynkiem, wszystkie możliwości powinny być brane pod uwagę i analizowane – dodał prezes, i podkreślił, że inwestycja spółki w data center w Jawczycach pod Warszawą była dobrym posunięciem biznesowym.

Źródło: ISBnews, forsal.pl