Netflix wystartuje w Polsce

354

Reed Hastings, prezes platformy Netflix, ogłosił listę krajów, w których zadebiutuje w tym roku. Znalazła się na niej również Polska. Wiadomość została ogłoszona podczas targów CES, które odbywają się aktualnie w Las Vegas. Netflix jest obecnie najbardziej rozpoznawalną marką VOD na świecie. Swoim logo promuje największe hitowe produkcje, między innymi „House of Cards”.

Wspomniana usługa zostanie w tym roku włączona w 130 krajach. Obok Polski będą to również Azerbejdżan, Wietnam, Nigeria, Rosja, Arabia Saudyjska, Korea Południowa, Turcja czy Indonezja. Hastings jest przekonany, że widzowie chętnie zapłacą uczciwą cenę za możliwość legalnego dostępu do filmów i seriali w VOD. Ceny z usługę w naszym kraju mają się mieścić w przedziale 35-50 złotych. Nowym użytkownikom będzie przysługiwać bezpłatny miesiąc próbny, który nie zwolni jednak z konieczności podpięcia karty kredytowej – jak to będzie miało miejsce w przypadku, gdy za usługę trzeba będzie już płacić.
Do wyboru będą trzy pakiety w różnych cenach:
1. BASIC – ok. 35 zł – umożliwiający nielimitowane oglądanie na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), anulowanie subskrypcji w każdej chwili, brak HD, darmowy pierwszy miesiąc. Możliwość korzystania z jednego ekranu.
2. STANDARD – w cenie ok. 43 zł – da możliwość nielimitowanego oglądania seriali czy filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, dostępne zwykłe HD, darmowy pierwszy miesiąc. Możliwość oglądania na dwóch ekranach.
3. PREMIUM – cena ok. 50 zł – taki pakiet umożliwi nam nieograniczone oglądanie seriali i filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, dostępność w zwykłym HD i Ultra HD, darmowy pierwszy miesiąc. Jednoczesne oglądanie na 4 ekranach.
Oficjalna strona: NETFLIX