TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Będą testy technologii 5G w Rosji w 2018 roku

Ericsson oraz Mobile TeleSystems, będący dostawcą usług telekomunikacyjnych na terenie Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw (zrzeszających większość byłych republik Związku Radzieckiego) zawarły układ, którego rezultatem ma być badanie i wdrażanie technologii 5G w Rosji.

Podpisany przez wspomniane firmy dokument ma obejmować badania sieci nowej generacji oraz konieczną budowę systemu testowego. Efektem współpracy ma być wdrożenie technologii 5G w sieci Mobile TeleSystems. Planowany jest między innymi pilotaż technologii wykorzystujący transmisje danych w paśmie 15 GHz w 2017 roku, a także budowa obszaru testowego 5G w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które za dwa lata odbędą się w Rosji.
Wiceprezes i szef technologii i IT w Mobile TeleSystems, Andrey Ushatskiy zapowiada, że: “W przyszłym roku rozpoczniemy testy naszych kluczowych rozwiązań poprzez serię pilotażowych projektów w sieci MTS, aby obie strony w pełni zrozumiały działanie rozwiązań naszych sieci 5G. Czynnie działając w procesie standaryzowania 5G, będziemy gotowi na tworzenie pierwszych podstawowych etapów nowej sieci”.
Źródło: TELKO.in

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...