Netflix ogłasza płatne dzielenie konta

Netflix

Spadki przychodów Netflixa prowadzą do uszczelniania korzystania z platformy. Jednym z działań jest blokowanie współdzielenia konta z osobami spoza gospodarstwa domowego. Za ten rodzaj użytkowania trzeba będzie dodatkowo płacić. Pojawia się również kolejne ograniczenia.

Użytkownicy, którzy współdzielą konta w serwisie Netflix, nie ucieszą się z wprowadzanych zmian. Twórcy serwisu chcą podnieść przychody, a to oznacza ograniczenia dzielenia kont ze znajomymi i wprowadzanie takich zasad użytkowania, które wymuszą tworzenie i opłacanie własnego konta. Krokiem w tym kierunku są opłaty także za współdzielenie kont.

W planach jest zniknięcie darmowej możliwości współdzielenia kont w Netflix-ie już w 2023 r. Wtedy pojawić ma się opłata za współdzielenie. Cena za taką usługę będzie różna w różnych krajach, jednak zawsze będzie wynosiła około 3 dolarów czyli 15 zł.

Nowe rozwiązanie testowane było już w Chile czy Argentynie. Netflix nie pozwalał tam dodawać do konta nieograniczonej liczby profili.

Jak to wygląda w Polsce?

Plan podstawowy, którego koszt wynosi 29 zł miesięcznie, pozwala na dodanie jednego dodatkowego profilu spoza adresu używanego przez użytkownika. W pakiecie standard kosztującym 43 zł można dodać dwa takie profile. Dodanie maksymalnie trzech profili umożliwia pakiet Premium, za którego opłata to 60 zł.

Źródło: gsmaniak.pl