TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Netflix ogłasza płatne dzielenie konta

Spadki przychodów Netflixa prowadzą do uszczelniania korzystania z platformy. Jednym z działań jest blokowanie współdzielenia konta z osobami spoza gospodarstwa domowego. Za ten rodzaj użytkowania trzeba będzie dodatkowo płacić. Pojawia się również kolejne ograniczenia.

Użytkownicy, którzy współdzielą konta w serwisie Netflix, nie ucieszą się z wprowadzanych zmian. Twórcy serwisu chcą podnieść przychody, a to oznacza ograniczenia dzielenia kont ze znajomymi i wprowadzanie takich zasad użytkowania, które wymuszą tworzenie i opłacanie własnego konta. Krokiem w tym kierunku są opłaty także za współdzielenie kont.

W planach jest zniknięcie darmowej możliwości współdzielenia kont w Netflix-ie już w 2023 r. Wtedy pojawić ma się opłata za współdzielenie. Cena za taką usługę będzie różna w różnych krajach, jednak zawsze będzie wynosiła około 3 dolarów czyli 15 zł.

Nowe rozwiązanie testowane było już w Chile czy Argentynie. Netflix nie pozwalał tam dodawać do konta nieograniczonej liczby profili.

Jak to wygląda w Polsce?

Plan podstawowy, którego koszt wynosi 29 zł miesięcznie, pozwala na dodanie jednego dodatkowego profilu spoza adresu używanego przez użytkownika. W pakiecie standard kosztującym 43 zł można dodać dwa takie profile. Dodanie maksymalnie trzech profili umożliwia pakiet Premium, za którego opłata to 60 zł.

Źródło: gsmaniak.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...