TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Narzędzia do obróbki kabli

Dystrybutor kabli i akcesoriów światłowodowych, firma xbest.pl prezentuje rozwiązania z kategorii narzędzi do obróbki kabli, które są podstawowym sprzętem jaki każdy instalator powinien posiadać.

Ze ściągnięciem powłoki kabla można sobie poradzić za pomocą segmentowego nożyka do tapet, jednak używanie dedykowanych narzędzi do pracy ze światłowodami gwarantuje ich poprawne obranie oraz przygotowanie do wykonania właściwych spawów. Ponadto minimalizują ryzyko przypadkowego uszkodzenie kabla.

Selekcja najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla naszych potrzeb, związana jest z określeniem z jakim elementem kabla mamy zamiar pracować oraz jakie są jego rozmiary. Dla przykładu, przyrząd dostosowany do cięcia włókien, będzie różnił się od rekomendowanego narzędzia do rozcinania tub światłowodowych.

Nożyczki do kevlaru

Specjalistyczne nożyczki stosowane w celu obcinania włókien aramidowych, które są elementem wzmacniającym oraz nośnym w takich kablach jak np. OPTIX Aramid czy OPTIX AirFlow. W zależności od modelu, nożyczki posiadają różne długości ostrzy.

Strippery i rozcinacze do tub światłowodowych

Strippery służą do nacinania i usuwania tub światłowodowych bez uszkadzania włókien. Rozcinacze zaś umożliwiają wzdłużne nacinanie luźnych tub w celu wyciągnięcia poszczególnych włókien, bez przerywania transmisji, nie naruszając pozostałych. Dzięki obecności 4-5 kanałów możliwe jest rozcinanie rozmaitych średnic tub światłowodowych, gdyż ich rozmiar może być różny w zależności od konstrukcji kabla.

narzędzia do kabli

Rozcinacz tub SE-TB oraz SE-T02 może dodatkowo zostać użyty do wzdłużnego rozcinania powłoki z kabli abonenckich OPTIX AirFlow.

światłowód

Ściągacze izolacji

Do grubych oraz twardych powłok kabli o dużych średnicach, jak kable magistralne, zalecane są specjalistyczne narzędzia np. strippery obrotowe RCS-114. Pozwalają na precyzyjne regulowanie głębokości cięcia, co znacznie ułatwia pracę. Niektóre modele (np. seria ACS) posiadają możliwość ustawienia kierunku cięcia powłoki: wzdłuż, dookoła oraz spiralnie. W ofercie firmy znajdują się elementy eksploatacyjne ściągaczy izolacji jak np. wymienne ostrza.

ściągacze izolacji

Strippery uniwersalne

Najlepsza i najbardziej uniwersalna propozycja do obrabiania kabli klienckich jak i przygotowywania włókien światłowodowych do spawania. Wyposażone w 3 otwory przeznaczone do ściągania: płaszcza/tub 1.6-3mm, bufora 600-900µm do powłoki 250µm, powłoki 250µm do włókna 125µm. Często można je spotkać w zestawie ze spawarką światłowodową jako jedno z podstawowych akcesoriów dodatkowych.

narzędzia uniwersalne

Stripper bufora włókien

Narzędzie używane do ściągnięcia powłoki 250µm do włókna 125µm. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe otwory jak np. Clauss-CFS2 który posiada dodatkowy otwór do płaszcza/tub. Również można je znaleźć jako jeden z elementów dołączanych do spawarki światłowodowej.

narzędzie do obierania kabli

Narzędzia do obróbki kabli miedzianych

Kable miedziane koncentryczne, telefoniczne czy instalacyjne obierane są za pomocą dedykowanych ściągaczy izolacji. Modularne zaciskarki złączy służą do montażu konektorów RJ, które używane są na kablach (skrętkach) w celu wytworzenia patchcordów Ethernetowych.

przyrząd do obierania kabli

Pełna oferta narzędzi do obróbki kabli dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w razie pytań dotyczących narzędzi oraz w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen i dostępności towaru.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...