TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Najczęściej opóźniamy płacenie za telewizję, internet i telefon

Przy brakach finansowych to rachunki za abonament telewizji kablowej, internet i telefon płacimy jako ostatnie. Czasem opóźnienia w opłatach to wiele miesięcy. Takie wnioski wynikają z badania BIG InfoMonitor. Na koniec czerwca zaległości w płatnościach wynosiły 78,6 mld zł.

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG InfoMonitor) zauważa, że szczególnie w czasie pandemii regularne płacenie rachunków nie dla wszystkich jest oczywiste.

Polacy w razie problemów finansowych odkładają na później niektóre płatności i najczęściej jest to abonament za telewizję kablową -32 proc. Niewiele mnie, bo 24 proc. osób, podobnie podchodzi o płatności za internet.

Na dalszych pozycjach są mandaty, opłaty za wodę, prąd i gaz, a dopiero na piątej pozycji jest czynsz. Do odkładania na później rat pożyczek czy kredytu przyznaje się od 7 do 11 proc. badanych.

Problemy z płatnościami ma już ponad 2,74 mln osób. W sumie to zaległości na kwotę 78,6 mld zł. Średnia kwota zaległości to 28 677 zł.

Najwięcej w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor jest tych, którzy zalegają z alimentami, fakturami za telefon czy karami za jazdę bez biletu. To już 2 209 306 osób.

Sławomir Grzelczak – prezes BIG InfoMonitor przypomina, że zaleganie z opłatami może spowodować wpisanie do rejestru dłużników. Warunkiem jest minimum 200 zł opóźnione o 30 dni. A taki wpis może potem utrudniać wiele czynności jak chociażby wzięcie pożyczki czy zakup na raty.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...