Nadzieja na światłowód w Strzelinie odżywa

77

Już kilka lat temu w gminach powiatu strzelińskiego (województwo dolnośląskie) ekipy telekomunikacyjne przygotowywały sieć światłowodową. To rozbudziło nadzieję na niechybne podłączenie mieszkańców do szybkiego internetu. Jednak po tym, jak zostały wkopane rurki, którymi miał być prowadzony światłowód, prace zakończono. I nadzieja umarła. Teraz się odradza.

Podłączenie Strzelina do internetu ciągnie się od 4 lat.

W kilkudziesięciu miejscowościach w powiecie rurki pod linie światłowodowe poprowadziła firma Eix. Jednak nie zostały wykonane podłączenia do domostw, bo realizowany projekt nie miał takiego  wymogu.

Mieszkańcy interweniowali, dowiadywali się, zaangażowały się także władze samorządowe. Żadne z podejmowanych działań nie doprowadziły do szczęśliwego finały.

Ostatnio jednak nadzieja na podłączenie do szybkiego internetu odżywa. Sprawę przejęła lokalna firma Radio-Net Łukasz Kuźmiński.

– Jesteśmy już po wielu rozmowach i ustaleniach z firmami które mają wpływ na tę inwestycję. Co do samego internetu, to kluczową zmianą w całym projekcie jest to, że przyszli użytkownicy będą mieli szybszy i lepszy jakościowo internet. Docenią to szczególnie gracze, choć nie tylko – mówi Mateusz Rudawa z firmy Radio-Net.

Źródło: sloworegionu.pl