TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

MŚP z uznaniem o komunikacji w chmurze

Z raportu firmy Onex Group “Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?” wynika, że polskie firmy z sektora MŚP, które korzystają z rozwiązań chmurowych, doceniają przede wszystkim sprawność komunikacji w firmie (77 procent), możliwość pracy zdalnej (74 procent), a także łatwość przechowywania i przetwarzania danych (72 procent).
Dużym uznaniem cieszy się także możliwość pracy z ludźmi w tym samym czasie, ale w różnych miejscach (70 procent) oraz dostęp do danych na różnych urządzeniach mobilnych (65 procent). Trzeba jednak zaznaczyć, że nadal istnieje spora grupa przedsiębiorców, którzy z uwagi na poziom bezpieczeństwa nie ufają chmurze. 45 procent firm biorących udział w badaniu wskazało jednak, że wyższe bezpieczeństwo jedna z zalet chmury. W poprzedniej edycji było to zaledwie 18 procent. Największe obawy mają przedsiębiorcy z sektora handlu. Tylko 33 procent wskazało, że chmura jest gwarancją bezpieczeństwa.
Źródło: www.onexgroup.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...