TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Może zabraknąć chipów do smartfonów

Początkowo problem chipów dotyczył samochodów, konsol i kart graficznych. Teraz także smartfonów. Firma Qualcomm nie nadąża z dostawami procesorów do smartfonów Samsunga – podaje Reuters.

Według Reutersa zwiększyła się sprzedaż smartfonów z systemem Adnroid. Dotyczy to głównie Samsunga. A wynika z problemów Huawei. W ich produktach nie można korzystać z usług Googla, co oznacza brak możliwości obsługi aplikacji  Gmail, Mapy i Zdjęcia Google czy Google Pay.

Większa sprzedaż to również większa produkcja. I tutaj pojawiły się problemy. Jeden z dostawców Samsunga ujawnił, że odnotowano braku głównie w dostawach modeli procesorów umieszczonych w tanich i średnich smartfonach. Jednak problem zaczyna dotyczyć także modelu Snapdragon 888, który jest najbardziej zaawansowanych procesorem w smartfonach Samsunga.

Na razie firma Samsung nie komentuje sytuacji. Qualcomm natomiast przekonuje, że uda mu się dostarczyć przewidywaną liczbę procesorów. Wiceprezes Xiaomi twierdzi, że obecna sytuacja to „ekstremalne braki”.

To nie pierwsza sytuacja opóźnień w łańcuchach dostaw do rynku telekomunikacyjnego i prawdopodobnie nie ostatnia. Samsung inwestując w zakład półprzewodników w Teksasie zobowiązał administrację Bidena to zapewnienia dostaw chipów, by nie do puścić do opóźnień w produkcji.

Źródło:www.dobreprogramy.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...