TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Movavi Video Editor Recenzja 2024: Szybkie i łatwe tworzenie filmów

Edycja wideo jest popularna zarówno do użytku osobistego, jak i profesjonalnego, ponieważ pozwala użytkownikom przekształcić surowy materiał filmowy w dopracowany i atrakcyjny wizualnie produkt końcowy. Wymagania są różne dla każdego użytkownika, przy czym profesjonaliści potrzebują zaawansowanych funkcji, podczas gdy zwykli użytkownicy mogą potrzebować przyjaznego dla użytkownika interfejsu i prostych narzędzi do tworzenia filmów na potrzeby mediów społecznościowych lub osobistych projektów.

pasek

Dla niektórych osób proces ten może wydawać się skomplikowany i onieśmielający, ale jeśli dokonasz właściwego wyboru oprogramowania do edycji wideo, może to być proste i przyjemne zadanie. Movavi Video Editor to jeden z takich programów, który obiecuje szybką i łatwą edycję wideo dla użytkowników na wszystkich poziomach umiejętności.

Dlaczego warto korzystać z Movavi Video Editor w 2024 roku?

Movavi Video Editor istnieje już od ponad 20 lat, a jego najnowsza wersja nie jest nawet zbliżona do tego, co było na początku. Jego funkcje, interfejs i wydajność zostały znacznie ulepszone, aby nadążyć za zmieniającymi się potrzebami twórców wideo.

Układ jest intuicyjny, a krzywa uczenia się jest minimalna, dzięki czemu nadaje się dla początkujących. Potrzebne narzędzia i funkcje można znaleźć za pomocą kilku kliknięć, a funkcja przeciągania i upuszczania ułatwia dodawanie i układanie elementów na osi czasu.

Co najważniejsze, do korzystania z programu nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie ani wiedza specjalistyczna. Dla każdej funkcji dostępne są pomocne opisy, które pozwalają lepiej zrozumieć jej przeznaczenie i sposób korzystania z niej. Co więcej, w Centrum Wsparcia Movavi i na kanale YouTube dostępnych jest wiele samouczków i przewodników, które pomogą ci rozpocząć pracę i opanować techniki edycji.

Funkcje edytora wideo Movavi

Oprócz przyjaznego dla użytkownika interfejsu, Movavi Video Editor ma więcej do zaoferowania pod względem funkcji. Użytkownicy mogą z łatwością tworzyć montaże, pokazy slajdów, krótkie filmy i inne projekty wideo.

Nie musisz ograniczać się do podstawowych cięć lub dodawania przejść i muzyki w tle. Oprogramowanie do edycji filmów ma wiele do zaoferowania dzięki zaawansowanym narzędziom do edycji wideo i audio, a także funkcjom opartym na sztucznej inteligencji do tworzenia i ulepszania wideo.

Przyjrzyjmy się funkcjom, dzieląc je na kategorie, które pomogą zrozumieć, co Movavi Video Editor ma do zaoferowania.

I. Podstawowe funkcje

1. Standardowe narzędzia edycji

Podobnie jak w każdym programie do edycji, użytkownicy mają dostęp do różnych prostych, ale niezbędnych funkcji do manipulowania materiałem filmowym na osi czasu. Obejmują one przycinanie krawędzi, wycinanie, scalanie, przycinanie i cofanie filmów, obrazów, audio i ścieżek tytułowych. Dodatkowo można zmieniać prędkość odtwarzania i dodawać stopklatki.

Najnowsza wersja posiada również nową funkcję “Blade”. Można jej używać obok standardowego narzędzia do przycinania, ale ma bardziej precyzyjne podejście. Umożliwia ona przeglądanie materiału wideo klatka po klatce oraz szybsze i dokładniejsze wykonywanie cięć w określonych punktach.

2. Kolekcja multimediów

Jest to jeden z programów do edycji, który zawiera setki filtrów, przejść, naklejek i tytułów z animacjami do zastosowania w materiale filmowym. Możliwe jest także importowanie muzyki, tytułów i efektów dźwiękowych z wbudowanej biblioteki lub wykorzystanie własnych plików.

Każda kategoria jest podzielona na podkategorie, od tych, z których można korzystać bezpłatnie, po te dostępne w sklepie z efektami. Są one dalej podzielone na kolekcje tematyczne, co ułatwia znalezienie tego, czego potrzebujesz. Na przykład w kategorii “Przejścia” znajdują się różne opcje, takie jak “Bloki”, “Rozmycie”, “Wypaczenie” itp.

II. Funkcje zaawansowane

Niektóre zaawansowane funkcje mogą wymagać większej wiedzy, ale są tego warte, jeśli chcesz przenieść swoje filmy na wyższy poziom. Obejmują one zarówno narzędzia do edycji wideo, jak i audio:

1. Edycja wideo

 • Korekcja kolorów: Ta funkcja umożliwia dostosowanie ogólnego koloru, jasności, kontrastu i innych aspektów materiału filmowego poprzez ręczne przeciąganie suwaków. Jeśli nie chcesz robić tego samodzielnie, możesz skorzystać z gotowych ustawień i filtrów.
 • Chroma Key: Funkcja ta pozwala wymazać lub zastąpić określony kolor w filmie i dodać nowe tło lub obraz.
 • Stabilizacja wideo: Trzęsący się materiał filmowy może zrujnować projekt, ale dzięki temu narzędziu do stabilizacji wideo można łatwo usunąć niepożądane drgania kamery i sprawić, że filmy będą wyglądać płynnie i profesjonalnie.
 • Animacja: Możesz zastosować efekt animacji do obrazów, tytułów lub naklejek i dowolnego innego elementu na osi czasu. Co najlepsze, efekt ten oparty jest na klatkach kluczowych, co zapewnia precyzyjną kontrolę nad ruchem i czasem animacji.
 • Pozycja: Częściej określany jako efekt “obraz w obrazie”, pozwala na nałożenie jednego wideo lub obrazu na inny obraz lub wideo i dostosowanie jego rozmiaru, miejsca i krycia. W ten sposób można na przykład dodać logo lub znak wodny do swoich filmów.
 • Przesuwanie i powiększanie: zbliżone do funkcji animacji, ale ograniczone do przesuwania/powiększania określonego obszaru obrazu lub wideo.
 • Podświetlanie i ukrywanie: Możesz skupić się na określonym obszarze wideo, a także rozmyć lub ukryć niechciane elementy.
 • Zwolnione tempo: Spowolnienie materiału filmowego może dodać dramatyzmu i szczegółów do konkretnej sceny lub akcji, a Movavi Video Editor posiada funkcję, która pozwala to zrobić.

2. Edycja dźwięku

 • Korektor: Regulacja poziomów dźwięku o różnych częstotliwościach, takich jak tony niskie, niskie, wysokie i inne.
 • Bramka szumów: Blokowanie niepożądanych szumów poprzez ustawienie poziomu progowego, dzięki czemu przedostają się tylko pożądane częstotliwości audio.
 • Kompresor: Dostosowuje dynamikę klipów audio, czyniąc je głośniejszymi lub cichszymi.
 • Pogłos: Ustaw parametry, aby dodać efekt echa lub pogłosu w określonym czasie.
 • Synchronizacja: Funkcja ta pozwala idealnie zgrać nagrany dźwięk z materiałem wideo.

III. Funkcje oparte na sztucznej inteligencji

Chociaż można rozważyć niektóre z tych zaawansowanych funkcji, narzędzia oparte na sztucznej inteligencji nadal zmieniają zasady gry, dzięki czemu zadania edycji są szybsze i łatwiejsze. Obejmują one:

 • Kreator montażu: Wybierz materiał filmowy, styl przejścia i jedną z wbudowanych ścieżek muzycznych, a oprogramowanie automatycznie utworzy montaż wideo w ciągu kilku sekund. Następnie możesz pozostawić go bez zmian lub wprowadzić dalsze poprawki w trybie ręcznym.
 • Kreator przejść: Być może nie jest to funkcja AI, ale automatyzuje proces wyboru z ogromnej kolekcji stylów przejść, dodając losowe przejścia lub określone przejścia do wszystkich lub wybranych klipów.
 • Usuwanie tła AI: Sztuczna inteligencja dokładnie usuwa tło z filmów lub zdjęć, dzięki czemu można je zastąpić innym. Wystarczy wybrać szybką lub precyzyjną opcję i pozwolić oprogramowaniu zrobić resztę.
 • AI Noise Removal: Jeśli bramka szumów jest skomplikowana do rozgryzienia, ta funkcja usuwania szumów może pomóc pozbyć się niechcianego szumu tła jednym kliknięciem przycisku.
 • Wykrywanie scen: Jeśli pracujesz z długimi plikami wideo i chcesz je pociąć na krótsze klipy, ta funkcja automatycznie podzieli materiał na sceny. Wystarczy tylko wybrać minimalny czas trwania każdej sceny.
 • Beat Detection: Chcesz stworzyć wideo, które idealnie podąża za rytmem muzyki? Użyj tego narzędzia, aby automatycznie wyświetlać znaczniki rytmu na osi czasu, ułatwiając synchronizację cięć wideo i przejść z muzyką.

Opcje eksportu Movavi Video Editor

Podobnie jak wiele innych programów do edycji, oprogramowanie to obsługuje większość popularnych formatów wideo, w tym MP4, AVI, MOV i inne. Użytkownik może dostosować jakość, rozdzielczość, liczbę klatek na sekundę i inne ustawienia. Dostępna jest również opcja wyboru konkretnego ustawienia urządzenia, co ułatwia tworzenie filmów zoptymalizowanych pod kątem telefonu, tabletu lub telewizora.

Jeśli chcesz udostępnić swoje filmy online, możesz bezpośrednio przesłać je do YouTube, Vimeo lub Google Drive i TikTok bez opuszczania programu. Wystarczy zalogować się na swoje konto i postępować zgodnie z instrukcjami.

Cennik Movavi Video Editor

Movavi Video Editor nie jest jednym z darmowych programów do edycji filmów. Przed zakupem oprogramowania można je pobrać i używać za darmo tylko w okresie próbnym. Po wygaśnięciu okresu próbnego można zakupić jedną z poniższych opcji:

 • Movavi Video Editor za 19,95 USD/miesiąc na użytkownika
 • Movavi Video Editor Plus za 79,95 USD/rok na użytkownika
 • Movavi Video Editor Plus za 99,95 USD/dożywotnia licencja na użytkownika

Każda opcja obejmuje bezpłatną obsługę klienta i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nie możesz korzystać z oprogramowania z powodu problemów, których nie można rozwiązać. Ceny są takie same zarówno w przypadku wersji na komputery Mac, jak i Windows. Opcje “Video Editor Plus” są również często dostępne w sprzedaży.

Słowa końcowe

Movavi Video Editor to łatwe w użyciu, wszechstronne i niedrogie oprogramowanie do edycji wideo, które jest przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Dzięki ogromnej kolekcji efektów, filtrów i zaawansowanych narzędzi, każdy może stworzyć oszałamiające filmy w ciągu kilku minut.

A dzięki funkcjom opartym na sztucznej inteligencji, edycja przebiega jeszcze szybciej. Niezależnie od tego, czy tworzysz osobisty vlog, film promocyjny czy kinowe arcydzieło, Movavi Video Editor ma wszystko, czego potrzebujesz, aby ożywić swoją wizję.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...