MiŚOT PING

473

Pozostały tylko 2 dni rejestracji na MM 2019-05-13/15 MiŚOT Meeting Wisła w najniższej cenie!

Jeśli chcesz wziąć udział w najlepszej imprezie branżowej tej wiosny, to nie odkładaj swojej decyzji na później. Najciekawsze prelekcje, inspirujące warsztaty, wszechobecna integracja i znakomita zabawa wieczorna, to nieodłączne elementy każdego MiŚOT Meeting, a lokalizacja konferencji u samych stóp stoku narciarskiego w Wiśle sprawia, że ta impreza nie może się nie udać!

ZAREJESTRUJ SIĘ! 

Negocjowana przez państwa członkowskie UE zmiana w opodatkowaniu firm cyfrowych najprawdopodobniej zostanie odrzucona. Zmiana proponowana przez Komisję Europejską miała tymczasowo wprowadzić podatek obrotowy, a docelowo – podatek od tzw. cyfrowej obecności.

Sprzeciw wniosły trzy kraje: Irlandia, Dania i Szwecja. Firmy żyjące z internetu płacą efektywny podatek w Europie na poziomie 9,5 procenta, dwukrotnie mniej niż firmy z pozostałych sektorów gospodarki – w związku z opodatkowaniem według miejsca fizycznej siedziby, a nie tam, gdzie uzyskany zostaje faktyczny przychód. Pierre Moscovici, unijny komisarz ds. gospodarczych i podatków, wyraził swoje obawy: „Propozycja podatku od firm cyfrowych prawdopodobnie zostanie odrzucona. Choć ma poparcie 25 z 28 państw członkowskich, reprezentujących 96 proc. populacji Unii. Byliśmy w stanie znieść jednomyślność w decyzjach dotyczących walki z terroryzmem. Ale nie możemy tam, gdzie chcemy walczyć z oszustami podatkowymi.”

Funkcjonujący od lipca 2018 r. mechanizm podzielonej płatności, czyli split payment, ma eliminować oszustwa w VAT. Obecnie jego stosowanie jest dobrowolne, ale Polska złożyła już do Komisji Europejskiej wniosek o zatwierdzenie jego obligatoryjności.

Docelowo mechanizm podzielonej płatności ma zastąpić dzisiejsze środki przeciwdziałające oszustwom, w tym tzw. odwrócone obciążenie, obowiązujące m.in. w handlu elektroniką użytkową. Przepisy mają odnosić się do 152 grup towarowych i usługowych, w tym elektroniki.
Celem rządowego pomysłu jest walka z wyłudzaniem podatku. Split payment ma być gwarancją tego, że środki odpowiadające kwocie podatku VAT trafią do skarbówki.

Czy jesteście gotowi na zwiększenie przychodów ze sprzedaży w swoich firmach? 
Już za tydzień 06.03.2019 podczas bardzo intensywnego warsztatu, dedykowanego dla osób pragnących pogłębić swoją wiedzę, wraz z DESEVEN kreatywnie wypracujemy narzędzia i argumenty do natychmiastowego wykorzystania w firmie.
W marcu czekają na Was jeszcze pozostałe szkolenia:
1. Obsługa klientów przez pracowników technicznych – 19.03.2019
2. Mistrzowska sprzedaż – dla BOK i handlowców (niezbędnik każdego MiŚOT) – 25-27.03.2019
3. 4 typy klientów, 4 techniki sprzedaży – 12.03.2019
4. Efektywne zarządzanie czasem – dla menedżerów – 8-9.04.2019
Szczegóły na http://misot.pl/szkolenia-deseven

Czasem nie idzie nam w biznesie tak, jak byśmy tego oczekiwali. Z czego to wynika?
Ta prelekcja jest swoistym rachunkiem sumienia naszej branży, ale zamiast pokuty uczestnicy otrzymali cenne wskazówki do wdrożenia zaraz po konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=IeHF9kLv_tM&feature=youtu.be

Węzeł EPIX dostępny w warszawskim Data Center EdgeConneX!  
EPIX otworzył swój POP w warszawskim Data Center EdgeConneX. Umożliwi to podłączenie się z dowolnego miejsca w serwerowni do zasobów EPIX za pomocą fizycznych łącz optycznych do portów 1 i 10 Gbps.EdgeConneX został wybrany na kolejny punkt dostępu ze względu na neutralność operacyjną, zapotrzebowanie Klientów i łatwość podłączenia za pomocą łączy światłowodowych.
Całą informację prasową przeczytacie tutaj. 
Po raz trzeci COMEL startuje z promocją na CISCO NEXUS 3000 GX. Każdy MiŚOT z aktywnym EPID zakupi je na tych megapromocyjnych warunkach.
Więcej o promocji tutaj.
MiŚOT-y, które obdarzyły EPIX zaufaniem w ubiegłym tygodniu:
Do grona Uczestników EPIX.Warszawa-KIX dołączył portem 1G MIŚOT E-PONET z Darżyna.
Do grona Uczestników EPIX.Katowice dołączył portem 10G MiŚOT FASTNET z Lubina.
NETVIL z Żywca dokonał upgrade’u styku z EPIX.Katowice do 10Gbps.
INTB z Bodzentyna dokonał upgrade’u styku z EPIX.Warszawa-KIX do 10Gbps.
MiŚOT FIBERION z miejscowości Kamienica Polska jest kolejnym Uczestnikiem:
– posiadającym drogi transmisyjne do EPIX.Warszawa oraz EPIX.Katowice i realizowane przy pomocy niezależnych łącz,
– realizującym redundancję z wykorzystaniem usług IP EPIX w dwóch węzłach.
Jak co miesiąc od początku swego istnienia EPIX obniżył ceny swoich usług.