Koniec roku szkolnego to doskonała okazja do podsumowania działań MiŚOT Akademii. Przez dwa ostatnie semestry działo się bardzo dużo. Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni podnosili kwalifikacje. Grupa MiŚOT reagowała również na pojawiające się nowe wymagania i zmiany w prawie, szybko realizując cykl szkoleń z obsługi oprogramowania QGIS. Co jeszcze się działo?
Już rozpoczęcie roku szkolnego z MiŚOT Akademią było bardzo mocne. Podczas jesiennej Konferencji Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, współorganizowanej przez Grupę MiŚOT, uczestnicy zaproszeni zostali na szkolenia prowadzone przez Marcina Orocza, Piotra Pytla oraz Adriannę Wardzałę. Chętni mogli również wziąć udział w konkursie o nazwie Dzienniczek Ucznia. Zabawa polegała na zbieraniu pieczątek za obecność na poszczególnych wykładach, należało również udzielić odpowiedzi na zadanie konkursowe. Pula nagród wynosiła blisko 13 000 zł.
Wydarzenie to zbiegło się z obniżeniem cen za dostęp do platformy szkoleniowej dla pracowników i właścicieli, którzy poprzez uczestnictwo w kursach online podnoszą kompetencje. Szkolenia zakończone sukcesem nagradzane są certyfikatem. Dostęp do platformy dedykowany właścicielom jest rozszerzony o możliwość weryfikowania postępów pracowników, przypisywania kursów do użytkowników oraz dodatkowych szkoleń dedykowanych kadrze menedżerskiej.
Poza wyjątkowo atrakcyjną ceną za szkolenia online, jest jeszcze jedna korzyść: użytkownicy MiŚOT Akademii coraz częściej mają możliwość nabywania szkoleń ze specjalną bonifikatą sięgającą często 30%.
W czasie Lokalnych Zjazdów MiŚOT odbywających się w Poznaniu oraz w Wiśle uczestnicy wydarzenia mogli bez dodatkowych opłat wziąć udział w licznych kursach, takich jak podnoszenie kwalifikacji handlowców, efektywne i korzystne wprowadzanie zmian w firmie, podnoszenie wartości firmy, czyli jak konsolidować się z korzyścią, jak sobie radzić w social mediach i wielu innych.
Przez sale szkoleniowe MiŚOT Akademii, również wirtualne (jak w przypadku szkoleń z obsługi oprogramowania QGIS, które zostały zorganizowane po ogłoszeniu chaotycznych, niepewnych zmian prawnych wymuszających na małych i średnich operatorach telekomunikacyjnych nauczenie się w trybie pilnym raportowania), przeszło we właśnie zakończonym roku szkolnym blisko 1000 studentów.
Mimo wakacyjnego okresu, cały czas możliwe jest podnoszenie kwalifikacji w ponad czterdziestu szkoleniach online, dostępnych na platformie MiŚOT Akademii, udział, w których możliwy jest za pośrednictwem internetu – a więc w dowolnie wybranej przez użytkownika chwili.
Marcin Orocz, lider projektu MiŚOT Akademia, zapewnia, że w przyszłym roku szkolnym będzie jeszcze więcej warsztatów przygotowanych z myślą o MiŚOT-ach. Natomiast już teraz możliwe jest zapisanie się do wirtualnej platformy szkoleniowej za pośrednictwem Sklepu MiŚOT.