Mieszkańcy osiedla Koszyce (Piła) zaniepokojeni powstającym masztem telekomunikacyjnym

fot. Pixabay

Mieszkańcy osiedla Koszyce w Pile wyrazili swoje zaniepokojenie planami postawienia stacji bazowej na działce numer 210/3 przy alei Niepodległości i ulicy Wałeckiej. Do sytuacji odniósł się przewodniczący rady osiedla, a także starosta pilski i sam inwestor – P4 sp. z o. o. (operator sieci Play).

Portal ŻyciePiły.pl opublikował oświadczenie P4. W piśmie czytamy: Inwestycje, które realizujemy w całej Polsce, w tym także ta planowana w Pile, powstają w oparciu o uzyskane zgody i decyzje wymagane obowiązującymi przepisami prawa i oparte jest o standardową technologię wykorzystywaną przy tego rodzaju inwestycjach.  W związku z tym nie wymagają żadnych dodatkowych procedur ponad te, które jako operator, a tym samym inwestor, spełniamy realizując każdy proces budowalny.

Przewodniczący Rady Osiedla Koszyce, Wiesław Bartoszewicz, we wpisie na Facebooku informował, że mieszkańcy nie zostali poinformowani o budowie wieży telekomunikacyjnej.

W odpowiedzi starosta pilski, Eligiusz Komarowski, przekazał: Po pierwsze uspokajam mieszkańców. Plany budowy masztu telefonii komórkowej na osiedlu Koszyce, która na wniosek inwestora jest aktualnie procedowana w Starostwie jest bardzo wnikliwie analizowana, a zdrowie mieszkańców będzie zabezpieczone. Protestuje przeciwko nieprawdziwym informacjom włodarza gminy Piła, iż Urząd Miasta w Pile nie wiedział o sprawie. 

Przedstawiciele inwestora odwołują się też do materiałów dotyczących rozwoju sieci bezprzewodowych, które wyjaśniają wątpliwości w sposób naukowy.

Źródło: ŻyciePiły.pl