Mężczyzna oskarża Mapy Google o konflikty w rodzinie. „Żona nie pozwala mi spać”

493
Google Maps

Mieszkaniec Indii uważa, że Mapy Google wprowadzają konflikty w jego życie rodzinne i domaga się rekompensaty finansowej.

R Chandrasekhar ma 49 lat i pochodzi z miejscowości Mayiladuthurai w indyjskim stanie Tamil Nadu. Mężczyzna żali się na Mapy Google, a konkretniej na funkcję Oś Czasu, która pozwala sprawdzić listę miejsc odwiedzonych przez użytkownika.


Twierdzi, że ta funkcja właśnie jest źródłem konfliktów w jego rodzinie. Uważa, że żona w ten sposób może kontrolować jego czas, a w jego mniemaniu dane na Osi Czasu są błędne. – Żona nie pozwala mi spać, ponieważ pyta, gdzie bywam. Ciągle o tym myśli, co ma na nią negatywny wpływ i tak też wpływa na resztę rodziny – narzeka Chandrasekhar.


– Mimo iż staram się z nią rozmawiać, nie chce słuchać. Wierzy w Mapy Google bardziej niż w cokolwiek innego, co powoduje konflikty w rodzinie – kontynuuje mężczyzna. – Proszę o podjęcie działań przeciwko Google i zapewnienie mi sprawiedliwości, a także o to, aby Google zapewnił mi rekompensatę za spowodowanie tak wielu konfliktów – ucina.

Oś Czasu została wprowadzona do Map Google pod koniec 2018 r. Pozwala prześledzić nie tylko listę odwiedzonych miejsc, ale nawet punkty postojowe i ewentualne zdarzenia po drodze.

Firma twierdzi, że dane te dostępne są tylko dla użytkownika danego konta, a ich przetwarzanie odbywa się w formie anonimowej. Mimo wszystko Oś Czasu nie przestaje budzić kontrowersji. Działa jak prawdziwy szpieg.

Źródło: dobreprogramy.pl