TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Messenger bez jednej funkcji. Nadchodzą zmiany

Wcześniej podobną zmianę wprowadzono na Signalu. Teraz również w Messengerze szykuje się pozbycie jednej funkcji. W przypadku Singala powodem były kwestie bezpieczeństwa. Messenger natomiast uznał, że funkcja nie jest wystarczająco popularna, by ją utrzymywać.

W telefonach z systemem Android można odinstalować domyśle aplikacje, jeśli z nich nie korzystamy lub nie chcemy korzystać. Tak samo wygląda to w przypadku SMS-ów. Nie trzeba wysyłać ich korzystając z domyślnego oprogramowania, można wykorzystać w tym celu inną aplikację czy komunikator. Można było to robić chociażby przez Facebook Messengera.

Koniec SMS-ów w Messengerze

Teraz Messenger pozbywa się możliwości wysyłania i odbierania SMS-ów.

Po wstępnych testach możliwość wykorzystywania Messengera do wysyłania SMS-ów została dodana w 2016 r. Jej wykorzystywanie ma zakończyć się 28 września 2023 r. Użytkownicy, którzy wykorzystywali ten sposób wysyłania SMS-ów będą musieli znaleźć inny. Może to być chociażby domyślna aplikacja Wiadomości Google.

Oficjalnie nie podano, co jest powodem rezygnacji z funkcji. Prawdopodobnie jednak wynika to z małej jej popularności. Użytkownicy częściej wykorzystywali czat RCS oferowany przez Wiadomości Google.

W przypadku Messengera obsługa SMS-ów ogranicza się do tradycyjnych, tekstowych SMS-ów oraz graficznych MMS-ów. W czatach RCS można wysyłać zdjęcia, video, ale także dodawać reakcje do wiadomości, naklejki czy gify. W dodatku linki w czatach w aplikacji Google’a mają podgląd strony. Za większą funkcjonalnością idzie większa popularność. Meta zdecydowała nie rozbudowywać funkcji, tylko z niej zrezygnować.

Źródło: spidersweb.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze