MdO pozyskuje kolejne placówki

678

Do końca roku powinny skończyć się wszystkie postępowania związane z podłączeniem szkół do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Trwają w związku z tym lokalne postępowania dodatkowe, w których małych i średnich operatorów reprezentuje projekt MdO.

– Przyjmujemy obecnie i przekazujemy poszczególnym ISP zamówienie z szóstego już postępowania dodatkowego OSE. Podpisaliśmy w ramach niego umowę na 359 lokalizacji – mówi Łukasz Biernacki, koordynator projektu.

9. czerwca złożona została natomiast kolejna oferta na 209 lokalizacji w kolejnym, siódmym już postępowaniu dodatkowym. Warto przy tym podkreślić, że każde kolejne obejmuje szkoły, które z różnych względów dotychczas nie zostały podłączone do OSE. Oznacza to w praktyce, że ich podłączenie łączy się z poważnymi wyzwaniami logistycznymi.

Przypominamy, że pomimo trudności związanych ze stanem zagrożenia epidemiologicznego, od początku roku mali i średni operatorzy telekomunikacyjni podłączyli już dzięki MdO ponad tysiąc placówek oświatowych do sieci OSE.