Lokalny Zjazd MIŚOT w Kołobrzegu wystartował

Trzeci z Lokalnych Zjazdów MIŚOT odbywa się w Kołobrzegu. Jak zwykle agenda wypełniona jest prelekcjami, panelami i dyskusjami na ważne i interesujące dla lokalnych operatorów telekomunikacyjnych tematy. Od rana do wieczora spotkania merytoryczne będą odbywać się w dwóch salach, ale i wieczorem nie zabraknie wrażeń.

Po poniedziałkowym dniu zero, w którym odbyła się rejestracja i wieczorne integracyjne B4Party, wtorek (14.06) jest pierwszym oficjalnym dniem zjazdu wypełnionym kwestiami merytorycznymi.

Na otwarciu w sali głównej wszystkich zgromadzonych powitali przedstawiciele zarządów organizatorów czyli KIKE – Karol Skupień, Grupy MIŚOT Adam Kossowski i FNW – Krzysztof Czaja.

W tej sali odbędzie się też wiele interesujących wystąpień.

O 10:45 KIKE przedstawi swoje działania w 2022 roku, a także plany na przyszłość.

O 12:00  Grupa MiŚOT zaprezentuje swoje projekty takie jak EPIX, MdO, MdS, MdM oraz TeleCentrum i TeleOdpowiedzialni.

Później zostanie również przedstawiona nowa odsłona MIŚOT czyli MIŚOT S.A. 11 maja sąd zarejestrował zmiany w statucie MiŚOT SA, a to umożliwiło udostępnienia akcji małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym. Szczegóły przedsięwzięcia będą prezentowane na scenie przez grono najlepiej zorientowanych w temacie osób: Krzysztofa Czuszka, Adama Kossowskiego, Sebastiana Kachela, Ilonę Malik i Krzysztofa Zawadzkiego.

Po przerwie obiadowej pojawi się Blok KIKE z tematami  „Czy nadszedł czas na Radę Cyberbezpieczeństwa KIKE?” i „Usługi o podwyższonej płatności – czemu nie działają poprawnie w Polsce?”.

Pierwszego dnia na sali głównej dowiemy się także „Czy i jak podnieść ceny w umowach o świadczenie usług telekomunikacyjnych?” oraz poznamy obecną sytuację cyberbezpieczeństwa. W chwili, gdy w Ukrainie wciąż trwa wojna, a jej odsłony pojawiają się ciągle także w przestrzeni cyfrowej, temat tej jest szczególnie ważny. Poznany sposoby na zagwarantowanie bezpieczeństwa samym MIŚOT-om oraz ich klientom.

Jednocześnie na sali wykładowej będą prowadzone inne spotkania. „Najprostsze modele świadczenia usług TV i MVNO”, „System Smart Home Grenton. Jak zarabiać więcej instalując automatykę domową?” czy „Praktyczne podejście do usług komórkowych na bazie modelu hurtowego MVNO 5G – podsumowanie i nowe perspektywy”, to tylko niektóre z tematów, które zostaną tam omówione.

Wieczorem wszystkich czeka Gala wypełniona działaniami i atrakcjami.

A to dopiero pierwszy dzień Lokalnego Zjazdu MIŚOT w Kołobrzegu.

Drugiego dnia już o 10:00 Marcin Orocz przedstawi dwa projekty. Jednym z nich jest MiŚOT Akademia w praktyce. Drugi to Lokalni.pl, ale w nowej odsłonie.

O 11:00 dowiemy się „ Jak zarobić na IoT?”.

Drugi dzień na sali głównej zakończymy panelem, który ma odpowiedzieć na pytanie : Kiedy komercyjnie zastosujemy polską LoRaWAN? Z tematem zmagać się będą Krzysztof Czuszek, Sebastian Kachel, Artur Tomaszczyk i Tomasz Brol.

Oczywiście również tego dnia równolegle spotkania i dyskusje będą odbywać się w sali wykładowej.

Pełna agenda Zjazdu MiŚOT w Kołobrzegu dostępna jest tutaj.