TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Librus i Vulcan nie działają. Nad naprawą pracuje cały sztab informatyków

Polska szkoła nie jest gotowa na edukację on-line. Od rana systemy elektroniczne Librus i Vulcan nie działają. Padły serwery. Nad naprawą pracuje już cały sztab informatyków.

Oficjalnie od środy 25 marca przywrócone miały być lekcje w szkołach realizowane on-line. To spore wyzwanie zważywszy, że dotyczy to nawet 4,6 mln uczniów. Serwery nie wytrzymały jednak tak dużej frekwencji.

Po wejściu na stronę logowania systemu Librus otrzymamy komunikat: “503 – Service Unavailable”. Na witrynie systemu Vulcan została umieszczona następująca informacja: “Informujemy, że obecnie występują chwilowe problemy techniczne, które mogą utrudniać zalogowanie się oraz korzystanie z naszych aplikacji hostowanych, w tym e-dziennika UONET+. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem sprawności naszych systemów. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia.”

Kiedy można spodziewać się rozwiązania problemów?

Jak ustaliła Gazeta Wrocławska: “Ani portal Librus, ani Synergia, ani aplikacja mobilna nie będzie działała. Trudno określić co będzie się działo i jak długo. Mamy dziś pierwszy dzień nauki zdalnej, bardzo dużo osób w jednym czasie korzystających z programów przeciążyło serwery. Teraz już nie kilku, a kilkudziesięciu programistów pracuje nad rozwiązaniem problemu”.

Mimo awarii Librusa i systemu Vulcan nauczyciele nie przerywają prowadzenia lekcji on-line. Korzystają z innych dostępnych aplikacji: Microsoft Teams, Zoom czy komunikatora Discord.

Źródło: Dobre programy

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...