TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Lepsza praca dla specjalistów IT coraz bliżej!

Warszawa obfituje w wydarzenia, które dla każdego pracownika niemal wszystkich branży są nieocenionym źródłem wiedzy. Szkolenia, konferencje, warsztaty – niejednokrotnie bezpłatne – są na wyciągnięcie ręki. I nie mowa tu o ogólnych, nikomu niepotrzebnych imprezach – przykładowo, branża IT może się podszkolić całkiem za darmo. Jak?

Na przykład, śledząc stale wszelkie wydarzenia IT na branżowych portalach. A takich nie brakuje. Dlaczego więc nie spróbować się wybrać na szkolenie, przy okazji targów, konferencji, czy jakiegokolwiek innego wydarzenia. I, mimo że za tego typu uczestnictwo, kolejnego „papierka”, potwierdzającego udział w szkoleniu, nie dostaniemy, to jednak warto się wybrać – dla samego siebie, bo wiedzy nigdy zbyt wiele, a kto się nie rozwija i stoi w miejscu, ten się cofa. Ot, i cała filozofia.
Zbuduj sobie serwerownię, czyli chmura do usług
I tak, przykładowo, w najbliższym czasie można odwiedzić Stadion Narodowy, aby w warsztatach pod ww. tytułem wziąć udział. W ich trakcie, Ryszard Dałkowski poda prosty przepis na rozbudowę swojej domowej lub firmowej sieci komputerowej o, bagatela, 100 tysięcy komputerów. Co to są: Web Sites, VM, Storage, Mobile, CDN, Media Services, czy RemoteApp? Po warsztatach, uczestnicy nie tylko będą wiedzieli, czym są, ale też posiądą wiedzę, jak uruchomić i zastosować dostępne usługi na własne potrzeby.
Sztuka wyboru w dobie technologicznego urodzaju
Wybór odpowiedniej architektury oraz bazowych technologii jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia niemal każdego projektu informatycznego. Z uwagi na mnogość dostępnych rozwiązań, wybór ten jest niezwykle trudny i obarczony dużym ryzykiem. Jak dobrać stos technologiczny na bazie Java Virtual Machine, który zapewni stworzenie wydajnych, skalowalnych oraz bezpiecznych systemów? Poza poradami w tej kwestii, podczas Targów Pracy Kariera IT, Piotr Łaskawiec omówi również mniej techniczne aspekty wpływające na budowę końcowego projektu. Jednym słowem, Case Study na podstawie doświadczeń zebranych podczas prac nad aplikacjami dla sektora finansowego oraz start-up’ami.
I jak, interesujące? Więcej na wyżej wymienione tematy oraz, m.in. o nowościach w tworzeniu aplikacji na system Windows Phone 8.1, już wkrótce. W sobotę, 18 października, na Stadionie Narodowym odbędą się Targi Pracy Kariera IT połączone z wykładami i warsztatami. A skoro targi pracy, to, oczywiście wstęp jest wolny dla wszystkich uczestników! Dlaczego więc nie wziąć sprawy w swoje ręce i nie przyjść w sobotę na Narodowy? I pozostaje tylko przyznać rację pewnemu popularnemu ostatnimi czasy wykonawcy: „bo jak nie my, to kto…?” Przecież „nie mamy nic do stracenia!”
Zobacz poprzednie edycje Kariera IT:

Więcej na stronie CareerCon!

 
 
 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...