TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Legalne zatrudnianie osób przybywających z Ukrainy

Powstał przewodnik dla przedsiębiorców zatytułowany „Jak legalnie zatrudniać osoby przybywające z Ukrainy”. Zawiera informacje prawne i praktyczne dotyczące zatrudniania osób przybyłych z rejonu objętego wojną. Został przygotowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie, KBZ Żuradzki Barczyk & Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni oraz Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

W części redagowanej przez  Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach znajduje się szeroka odpowiedź na pytanie: Czy w obecnej sytuacji, obywatel Ukrainy, który wjechał na terytorium Polski przed i po 24.02.2022 r. może legalnie pracować i na jakich warunkach?

Zawarte w niej informacje prawne dotyczą stanu na dzień 23.03.2022 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował  wykaz dokumentów, które uprawniają do pobytu w Polsce czy dokumentów potwierdzających rezydencję podatkową.

KBZ Żuradzki Barczyk & Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp.k. przygotowali zbiór przepisów prawnych określających zasady podejmowania pracy przez obywateli Ukrainy w Polsce. Uwzględnili również możliwość podjęcia pracy na podstawie Specustawy .

W ich części jest także szereg  praktycznych informacji dla przedsiębiorców, którzy chcą zatrudniać u siebie osoby z Ukrainy.

Pełen przewodnik:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...