TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kurski prezesem TVP przez kolejne 4 lata

Na następne cztery lata na stanowisko prezesa TVP został powołany przez Radę Mediów Narodowych Jacek Kurski. Na kolejną kadencję powołano też członka Zarządu TVP Mateusza Matyszkowicza i członka Rady Nadzorczej TVP Macieja Łopińskiego.

– Rozmawiamy w przerwie posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Rzeczywiście, dzisiaj zajęliśmy się obsadą zarządu Telewizji Polskiej i jednego miejsca w jej Radzie Nadzorczej – skończyła się kadencja panu Maciejowi Łopińskiemu. I skończyła się kadencja prezesowi Jackowi Kurskiemu i członkowi Zarządu Telewizji Mateuszowi Matyszkowiczowi – powiedziała w środę w Polskim Radiu 24 członek Rady Mediów Narodowych, posłanka PiS Joanna Lichocka.

Lichocka wspomniała też, że z zestawień danych przedstawionych przez Kurskiego i Matyszkowicza wynika, że pod ich przywództwem TVP radzi sobie znacznie lepiej pod względem konkurencyjności niż za czasów poprzedników.

– Wszyscy trzej przedstawili bardzo sprawnie, bardzo dobrze zarówno bilans swoich działań w Telewizji Polskiej, jak i plany na przyszłość. Są to rzeczywiście osoby bardzo kompetentne, sprawdzone już po tych kilku latach działań w Telewizji Publicznej. I rzeczywiście nie mieli żadnych kontrkandydatów. Wszyscy trzej zostali zgłoszeni przez Krzysztofa Czabańskiego na kolejną kadencję, natomiast ani Juliusz Braun, ani Robert Kwiatkowski, czyli członkowie Rady Mediów Narodowych reprezentujący opozycję nie mieli nikogo do zaproponowania na te stanowiska – przekonywała Lichocka.

Lichocka wypowiadała się też na temat zbierania przez PO podpisów za likwidacją TVP Info.

– Muszą zająć czymś swoich ludzi, więc zbierają tym razem podpisy pod likwidacją TVP Info. I bardzo źle im to idzie, naprawdę nie mogą zebrać tych podpisów, bo ludzie wiedzą, że w Polsce potrzebny jest pluralizm, potrzebne są różne kanały informacyjno-publicystyczne – powiedziała.

Źródło: pap.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...