TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kujawsko-pomorskie: 8.3 POIG po raz drugi!

W województwie kujawsko-pomorskim startuje druga edycja programu pomocowego samorządu województwa, w ramach którego do niezamożnych gospodarstw domowych w całym regonie trafiają przekazane nieodpłatnie komputery i łącza internetowe. Pierwsze szkolenia dla beneficjentów odbędą się już w marcu.

– To wiadomość na którą czeka wiele osób. Program jest kontynuacją naszych poprzednich działań na rzecz eliminacji wykluczenia cyfrowego. Zdecydowaliśmy się na nie, bo samorządowi województwa łatwiej pozyskać środki na tak duże przedsięwzięcie, a potrzeby istnieją. Jak wiadomo, bez komputera i internetu oraz umiejętności korzystania z zasobów i możliwości komunikacyjnych jakie daje sieć trudno funkcjonować we współczesnym społeczeństwie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Pomoc uzyska 2000 niezamożnych rodzin w cały regionie, w tym rodziny z dziećmi w wieku szkolnym i takich, w których jeden z domowników jest osobą niepełnosprawną. Oprócz przekazania przenośnego komputera (z oprogramowaniem oraz urządzeniami peryferyjnymi, w tym także dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych) i opłaconego na rok dostępu do Internetu, na pakiet składają się także cykl szkoleń z podstaw obsługi komputera oraz serwis gwarancyjny.
Koszt przedsięwzięcia to blisko 13 milionów złotych. Wybranym w przetargu dostawcą sprzętu i operatorem pozostałych elementów programu jest firma Komputronik Biznes.
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Zdjęcie: zakupydladziecka.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...