TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kto chce Internet?

Chceinternet.pl – to tutaj mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mogą  wskazać operatorom telekomunikacyjnym swoją najbliższą okolicę jako odpowiednie miejsce do podjęcia inwestycji związanej z budową sieci telekomunikacyjnej “ostatniej mili”.

W zamyśle Chceinternet.pl ma łączyć informacje o szukających dostępu do Internetu z dostawcami tej usługi. Umożliwia to interaktywna mapa z oznaczonymi miejscami, w których jest zapotrzebowanie na szybki Internet. W ten sposób przedsiębiorcy telekomunikacyjni otrzymują informację, kto i gdzie jest zainteresowany podłączeniem się do sieci.
Na podstawie tak zgromadzonych danych mogą podjąć decyzję o budowie sieci telekomunikacyjnej tzw. „ostatniej mili” w danej miejscowości. Jest ot kolejna incjatywa, która powstała w ramach Planu Cyfrowego 2025 dla Warmii i Mazur, w którym samorządy obniżają bariery ekonomiczne w postaci podatków i opłat dotyczących inwestycji z zakresu infrastruktury „ostatniej mili”.
Województwo warmińsko- mazurskie realizuje projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo warmińsko-mazurskie, który zakłada wybudowanie ok. 2200 km światłowodów do końca września 2015 roku. Sieć ta będzie podstawą do dalszego rozwoju sieci “ostatniej mili”. Sieć budują Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe (ORSS).
 
Źródło: Urząd Marszałkowski woj. warmińsko-mazurskiego
Zdjęcie: en.wikipedia.org

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...