TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Korzystasz z iPKO? Bądź czujny!

Jak donosi Laboratorium Antywirusowe ESET do klientów PKO BP, którzy korzystają z systemu iPKO zostały wysłane fałszywe maile z prośbą o zalogowanie się do systemu.

Wysłane maile oraz strony przygotowane w celu wyłudzenia danych od klientów PKO BP zostały przygotowane dość skutecznie, co może pozwolić na zmylenie mało czujnego klienta. Na fałszywej stronie klient jest proszony o zalogowanie się do systemu, podając swój login i hasło, a następnie wypełnia krótki formularz używając hasła jednorazowego. W ten sposób przestępcy uzyskują dane potrzebne do włamania się na konto i rzecz jasna wykradzenia pieniędzy.
Takie sytuacje powracają jak bumerang. Zawsze należy zachować ostrożność, banki raczej nie wysyłają tego typu informacji i próśb. Jeśli uważasz, że mail jest prawdziwy i bank naprawdę zaprasza się na swoją stronę, rzetelność wiadomości możesz potwierdzić, dzwoniąc na infolinię swojego banku.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...