TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Konwertery światłowodowe marki OptecLink

Firma xbest.pl, dystrybutor kabli i akcesoriów światłowodowych, prezentuje rozwiązania marki OptecLink. Bogata oferta firmy, przedstawiona poniżej, pozwoli na znalezienie odpowiedniego rozwiązania, które spełni określone wymagania w zależności od potrzeb użytkownika.

oznaczenie sponsorowanego tekstu

Konwertery marki OptecLink cechują się stabilną pracą oraz działają zgodnie z zasadą Plug&Play. Wszystkie urządzenia posiadają solidną, aluminiową obudowę. Na froncie znajdują się kolorowe diody LED informujące o stanie urządzenia. Konwertery posiadają pasywne chłodzenie, dzięki czemu ich praca jest całkowicie bezgłośna. W zestawie z każdym urządzeniem znajduje się zasilacz.

Konwertery WDM (jedno włókno) – 14S-MC112CS-GE oraz 14S-MC111CS-GE

Wyposażone w port optyczny SC oraz port RJ45 10/100/1000 Mbps. Gwarantują stabilną konwersję sygnału optycznego na sygnał prowadzony kablem miedzianym oraz transmisję w odwrotnym kierunku.

Wbudowane moduły optyczne pracują w technologii transmisji jednowłóknowej WDM, a zasięg ich efektywnej pracy wynosi do 20km. Konwertery działają w kompletach poprzez odpowiedni dobór w pary – z jednej strony nadający falę TX1310 i odbierający falę RX1550, a z drugiej strony odwrotnie.

Posiadają funkcję automatycznej negocjacji prędkości połączenia Ethernet (10/100/1000 Mbps) oraz automatycznego wykrywania krosowania kabli AUTO-MDIX.

W ofercie dostępne są również wersje „Mini” powyższych konwerterów cechujące się zmniejszonymi wymiarami obudowy urządzeń.

Konwertery „na wkładkę” – 14S-MC220L-GE oraz 12S-MC-1TX1FX-10G

Urządzenia wyposażone w slot na moduł optyczny SFP lub SFP+ oraz port RJ45 10/100/1000 Mbps lub 10 GE (w zależności od modelu). Gwarantują stabilną konwersję sygnału optycznego na sygnał prowadzony kablem miedzianym oraz transmisję w odwrotnym kierunku.

Uniwersalne rozwiązanie pozwalające na dowolny dobór modułu SFP/SFP+ według potrzeb klienta, bez konieczności wymiany infrastruktury pasywnej sieci. 

Posiadają funkcję automatycznej negocjacji prędkości połączenia ethernet oraz automatycznego wykrywania krosowania kabli AUTO-MDIX.

Dostępna jest również wersja „mini” cechująca się zmniejszonymi wymiarami obudowy urządzenia.

Wartym uwagi jest fakt, iż w ofercie występuje wersja tego konwertera posiadająca funkcję PoE co znacząco zwiększa możliwości jego zastosowania (np. kamery monitoringu).

Konwertery 2xRJ45 – 12S-MC-2TX1FX-1G

Urządzenia wyposażone w slot na moduł SFP oraz 2 porty RJ45 10/100/1000 Mbps. Gwarantują stabilną konwersję sygnału optycznego na sygnał prowadzony kablem miedzianym oraz transmisję w odwrotnym kierunku.

Uniwersalne rozwiązanie pozwalające na dowolny dobór modułu SFP według aktualnego zapotrzebowania, bez konieczności wymiany infrastruktury pasywnej sieci. 

Posiadają funkcję automatycznej negocjacji prędkości połączenia oraz automatycznego wykrywania krosowania kabli AUTO-MDIX.

W ofercie dostępna jest wersja konwertera posiadająca funkcję PoE.

Konwertery „na dwie wkładki” – 12S-MC-1FX1FX-1G oraz 12S-MC-1FX1FX-10G

Urządzenia wyposażone w 2 sloty na moduł SFP lub SFP+ w zależności do modelu. Wykorzystuje zamianę sygnału optycznego na elektryczny i ponownie na optyczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą zostać wykorzystane do konwersji sygnału: jednomodowego na wielomodowy, transmisji dwuwłóknowej DUAL na jednowłóknową WDM oraz przedłużenia sygnału poprzez zastosowanie konwertera jako wzmacniacza. 

Obudowa RACK – 14S-TL-MC1400-AD

Stacja o rozmiarze 2U, pozwalająca na montaż do 14 konwerterów w różnych konfiguracjach.  Umożliwia instalację w stojakach/szafach Rack 19″, zapewniając oszczędność miejsca i łatwość montażu wielu konwerterów w jednej lokalizacji.

Obudowa posiada dwa zasilacze: AC 220V oraz DC -48V, będące źródłem zasilania dla konwerterów, eliminując konieczność stosowania osobnych zasilaczy dla każdego z urządzeń. Pozwala to na pozbycie się plątaniny kabli i łatwiejsze utrzymanie porządku w miejscu ich pracy. 

W zestawie znajdują się kabel zasilający i zaślepki portów.

Konwertery przemysłowe – seria U-ISW

Urządzenia przeznaczone do montażu na szynie DIN, posiadające zwiększony zakres temperatury pracy (-40 ~ +75 oC). Wyposażone w sloty na moduły SFP (od 1 do 8 szt.) oraz porty RJ45 10/100/1000 Mbps (od 1 do 8 szt.). Ze względu na większą ilość portów SFP oraz RJ45, w porównaniu do standardowych konwerterów, traktowane są również jako przełączniki niezarządzalne.

Uniwersalne rozwiązanie pozwalające na dowolny dobór modułu SFP według aktualnego zapotrzebowania, bez konieczności wymiany infrastruktury pasywnej sieci. 

Gwarantują stabilną konwersję sygnału optycznego na sygnał prowadzony kablem miedzianym oraz transmisję w odwrotnym kierunku. Urządzenia posiadają funkcję automatycznej negocjacji prędkości połączenia oraz automatycznego wykrywania krosowania kabli AUTO-MDIX.

Pełna oferta produktów marki OptecLink dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności konwerterów światłowodowych.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...