TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Konsultacje społeczne białych obszarów NGA

Ministerstwo cyfryzacji prowadzi konsultacje społeczne obszarów białych NGA. Mają one pomóc ustalić, gdzie nie ma i nie powstanie komercyjna infrastruktura telekomunikacyjna, która pozwoli na świadczenie usług dostępu do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Udział w konsultacjach można wziąć do 10 kwietnia.

Konsultacje społeczne obszarów białych NGA mają na celu zidentyfikowanie obszarów, na których nie ma infrastruktury NGA i gdzie najprawdopodobniej nie powstanie w ciągu najbliższych lat na zasadach rynkowych. Na tych obszarach udzielane będzie wsparcie publiczne na budowę sieci telekomunikacyjnych.

Dane zbierane w systemie maja odzwierciedlać rzeczywisty i prognozowany stan prac nad budową sieci szerokopasmowych. Pozwoli to na skierowanie środków na sieci szerokopasmowe w odpowiednio wytypowane miejsca i zapewni efektywne ich wykorzystanie.

Konsultacje prowadzone są z wykorzystaniem platformy internet.gov.pl.  Przedsiębiorcy telekomunikacyjni mogą tam raportować dane o zasięgach oraz o planach inwestycyjnych. Mają na to czas do 10 kwietnia 2024 r.

Dane zaraportowane po 10 kwietnia nie będą uwzględniane w planowaniu interwencji publicznej.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...