TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Konkursy z Funduszy Europejskich w maju

Negocjowana jest kolejna pula pieniędzy z Unii Europejskiej. Ale jeszcze w maju możliwy jest udział w programach z dotychczasowych pieniędzy. To 21 konkursów, z których 10 to programy krajowe, 9 to programy regionalne, a dwa są programami Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Polskie produkty i usługi mogą konkurować na rybkach zagranicznych, ale trzeba tam z nimi dotrzeć i je wypromować. Dlatego powstały Fundusze Europejskie, które w tym pomagają.

Konkurs Internacjonalizacja MŚP pozwala na sfinansowanie kosztów wprowadzenia na nowe rynki zagraniczne produktów lub usług firm działających na obszarze województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Więcej informacji na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Cyfryzacja postępuje, w to wyzwanie dla kadry menedżerskiej. Potrzebna jest reorganizacja kanałów komunikacji, sprzedaży i obsługi. W wielu przypadkach to także zmiana formy działania i modeli biznesowych. Znajomość narzędzi cyfrowych to podstawa przy zarządzaniu firmą.

Dlatego z Funduszy Europejskich można otrzymać dofinansowanie na wsparcie szkolenia kadry menedżerskiej w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach.

Gdzie i jak składać wnioski można dowiedzieć się z „Akademii Menadżera MMŚP – kompetencje w zakresie cyfryzacji – oferty dla przedsiębiorców”.

Rozwijając firmę warto pomyśleć o osobach ze szczególnymi potrzebami. Dla tych, którzy wytwarzają produkty czy oferują usługi i chcieliby, by były one również dostępne dla takich osób. Dla firm, które planują komercjalizację działań. Dla zainteresowanych projektowaniem produktów, środowiska czy programów, którzy odbiorcami będą również osoby ze szczególnymi potrzebami. Dla tych wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw  dostępne są bezpłatne szkolenia i doradztwo w ich regionie.

Więcej informacji na ten temat w programie Dostępność szansą na rozwój – oferta dla przedsiębiorców.

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy chcący skorzystać ze środków Unii Europejskiej powinni się do tego przygotować.

Można otrzymać nawet 280 tys. zł  na sfinansowanie usługi doradczej pomagającej przygotować wniosek o Eurgrant, opracowanie studium wykonalności czy tłumaczenie wniosku.

Szczegóły dostępne są na stronie Granty na Eurogranty.

O wszystkich programach i dofinansowaniach  można przeczytać na stronie Polska Cyfrowa.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze