TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Koniec problemów z Wi-Fi

Rozwiązania sieciowe FTTR – Fiber to the Room pozwolą zlikwidować spadek prędkości internetu przy rozprowadzaniu go po różnych pomieszczeniach przy pomocy Wi-Fi. Teraz możliwa będzie budowa siei w całości światłowodowych aż do punktur nadawczych w każdym pomieszczeniu.

Huawei zaprezentowało rozwiązania FTTR, które rozwiążą problemy w dostępie do internetu w biurach i mieszkaniach prywatnych.

Obecnie około 60 proc. użytkowników nie wykorzystuje swoich łączy szerokopasmowych w pełni. Problem stanowi głównie słaba jakość Wi-Fi. Często obejmuje on połowę powierzchni, a prędkość końcowa jest dużo niższa niż ta w punkcie dostępowym.

W FTTR nie ma jednej „końcówki” światłowodu. Przewody rozprowadzane są do wszystkich pomieszczeń, w których ma być internet. Dzięki temu najszybszy kabel  – 10 lub 100 Gb/s, może znajdować się w salonie, ale też łazience, biurze czy kuchni.

W kluczowych miejscach pojawią się rozdzielacze, a w pomieszczeniach punkty dostępu do Wi-Fi, które będą miały zasięg wystarczający dla danego pomieszczenia. Przełączanie między punktami jest niezauważalne dla użytkownika poprzez roaming połączeń. Nie powoduje to zakłóceń przy przechodzeniu z pokoju do pokoju.

W punktach dostępowych są również gniazdka ethernetowe umożliwiające podłączanie urządzeń stacjonarnych.

Huawei zaprezentowało też nowoczesne przewody, inne od aktualnie wykorzystywanych kruchych przewodów, których możniejsze zgięcie może zniszczyć łącze. Nowe można zginać bez szkody.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...