TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Koniec HBO Max. Nadciąga nowa platforma

Koniec platformy HBO Max się zbliża. Ale nie oznacza to końca oferty Warner Bros. Discovery. Korporacja wprowadzi nową platformę Max, która będzie dostarczać wszystkie dotychczasowe treści. Wiadomo już, kiedy te zmiany nastąpią w Europie oraz Polsce.

Warner Bros. Discovery planuje zastąpić HBO Max nową platformą streamingową. Na amerykańskim rynku Max pojawiła się już w maju 2023 r. W ciągu najbliższych miesięcy do USA dołączy Ameryka Łacińska.

Gerhard Zeiler, prezes ds. międzynarodowych w Warner Bros. Discovery oraz Leah Hooper Rosa, szefowa WBD ds. transmisji strumieniowej na Europę poinformowali, kiedyś platforma Max pojawi się w Europie.

Max w Polsce już wiosną 2024 roku

W okresie między marcem i majem 2024 r. platforma Max ma pojawić się w regionie nordyckim i iberyjskim. Podobny termin jej wprowadzenia obejmuje również Holandię oraz Europę Środkowo-Wschodnią w tym Polskę.

Dopiero pod koniec 2024 r. planowane jest uruchomienie Max we Francji i Belgii. Potem będą przygotowane działania obejmujące Wielką Brytanię, Niemcy i Włochy, chociaż na razie nie podano ich dokładnego czy nawet przybliżonego terminu.

Po wdrożeniu platformy Max w Europie planowane jest również wprowadzenie jej na kluczowych terytoriach Azji i Pacyfiku.

Źródło: gram.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze