TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Koniec Google Pay

Aplikacja Google Pay oficjalnie zamknięta. Taką decyzję podjęła firma Google. Jak twierdzi jest to dobra wiadomość dla użytkowników.

Firma Google podjęła decyzją o zakończeniu działalności aplikacji Google Pay. Dla użytkowników nie jest to zła wiadomość, bo dostępna jest lepsza opcja.

Ostatecznie Google Pay przestanie działać 4 czerwca 2024 roku. Dotyczy to jednak Stanów Zjednoczonych. W Polsce już od dawna nie można jej pobrać. Dzieje się tak dlatego, ze od 2022 r. dostępna jest w to miejsce aplikacja Google Wallet czyli Portfel Google.

Po zakończeniu działalności Google Pay wszyscy użytkownicy będą mogli korzystać z tej opcji.

Google Wallet zamiast Google Pay

Google Wallet to większe możliwości. W Google Pay oferowane były głownie płatności. W nowej aplikacji można przechowywać karty lojalnościowe, a także różnego rodzaju bilety, np. lotnicze, karty pokładowe, bony podarunkowe, a nawet certyfikaty szczepień. Oznacza to dużo więcej funkcji i wygodę w dostępie do nich.

Jednak koniec działalności Google Pay nie dotyczy całego świata. Aplikacja nadal będzie działać w Indiach oraz Singapurze.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...