TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Komunikat rządu dotyczący ataków DDOS

Komunikat dotyczący cyberbezpieczeństwa informuje o wzroście ataków DDoS na kraje sojusznicze. Rząd apeluje o przestrzeganie wytycznych minimalizujących skutki cyberataków.

Ataki te zakłócają dostęp do usług, nie naruszając poufności danych. Zostały wydane zalecenia dla administratorów szczególnie narażonych podmiotów, a także uruchomiono nową usługę Anti-DDoS przez NASK PIB na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji, mającą na celu ochronę podmiotów publicznych i krytycznych dla bezpieczeństwa.

Zespoły CSIRT w ramach Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa obserwują wpływ licznych incydentów na stabilność systemu. Administratorom stron szczególnie narażonych na ataki DDoS przekazano odpowiednie zalecenia. Dodatkowo, każdy przedsiębiorca powinien zaznajomić się z wytycznymi dotyczącymi samooceny w kontekście odporności na ataki DDoS, opracowanymi przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Więcej informacji na stronie gov.pl.

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...