TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Komornik zajął 70 zł na koncie w mBanku. Uwaga na oszustów

Dostałeś wiadomość, że twój rachunek został zajęty przez komornika? To oszustwo, bo to właśnie oszuści podszywają się pod komornika z Białogardu i wysyłają e-maile. W treści podają fałszywy adres, pod którym nie istnieje żadna firma.

– W związku z rozsyłaniem za pośrednictwem poczty elektronicznej zawiadomień o rzekomym zajęciu rachunku w mBanku na kwotę ok. 70 złotych przez komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Białogardzie Waldemara Matuszaka, 78-200 Białogard, ul. Przejazdowa 1 w sprawie o sygnaturze Km  1367/20, uprzejmie informujemy, że rozsyłane wiadomości e-mail nie pochodzą od komornika i stanowią usiłowanie wyłudzenia – informuje w komunikacie zamieszczonym na stronie Krajowej Rady Komorniczej.

Adres kancelarii komorniczej w wiadomości e-mail jest fałszywy, a komornik Waldemar Matuszak nie prowadził sprawy o zajęcie środków o podanym w e-mailu numerze. W mBanku również nie zanotowano zajęć w sprawie o podanym numerze.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy naciągacze próbują wyłudzić dane podszywając się pod komorników, dlatego Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed oszustami i zwraca uwagę na zachowanie ostrożności.

Przypominamy, żeby nie klikać w przesłane linki, nie pobierać, ani nie otwierać załączników oraz odpowiadać nadawcy wiadomości. W ten sposób unikniemy kradzieży tożsamości i… wyczyszczenia konta.

www.bankier.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...