TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejny krok w stronę rozszerzenia akcjonariatu MiŚOT SA

Obradujące 6 czerwca Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy MiŚOT SA wyraziło zgodę na zmiany w statucie spółki. Po ich zarejestrowaniu przez sąd otworzy się formalna droga do udostępnienia akcji kolejnej grupie właścicieli i udziałowców operatorów telekomunikacyjnych, którzy przez lata współpracowali z Grupą MiŚOT. Walne podsumowało również działalność spółki w 2023 roku.

Zmiany w statucie są efektem pierwszej oferty publicznej akcji MiŚOT SA, która nastąpiła w ubiegłym roku. Właściciela zmieniło wtedy 868 071 akcji imiennych należących do Stowarzyszenia e-Południe. Zgodnie ze statutem część walorów straciło uprzywilejowanie, nie dotyczyło to jednak akcji nabytych przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki, którzy są członkami Stowarzyszenia.

– Mając jednak na uwadze dążenie do ujednolicenia uprawnień wszystkich inwestorów, którzy nabyli akcje w ofercie publicznej, członkowie Stowarzyszenia zgodzili się na zniesienie uprzywilejowania. W związku z tym konieczna była zmiana statutu spółki akcyjnej – tłumaczy Sebastian Kachel, wiceprezes zarządu MiŚOT SA. Obecni na walnym akcjonariusze wyrazili na to formalną zgodę. Teraz zmiany musi jeszcze zarejestrować sąd.

Po pomyślnej decyzji – zapewne w najbliższych tygodniach – do kolejnej grupy uprawnionych właścicieli firm współpracujących przez lata z Grupą MiŚOT trafią oferty nabycia akcji MiŚOT SA. Od kilku tygodni trwa akcja zgłaszania pełnomocników, którzy będą odpowiadać za formalną stronę transakcji.

– Wywiążemy się tym samym z obietnicy, którą daliśmy pod koniec 2023 roku. Wtedy obiecaliśmy inwestorom, którzy nie dopełnili formalności lub nie zdążyli z nimi na czas, że nie zapomnimy o nich – mówi Krzysztof Czuszek, prezes zarządu MiŚOT SA. – Za kilka miesięcy, po sprzedaży przez Stowarzyszenie drugiej transzy akcji spółki, będziemy mogli wzmocnić ją przenosząc do grupy kolejne aktywności – zapewnia.  

Stowarzyszenie e-Południe, które dziś jest największym akcjonariuszem MiŚOT SA, od kilkunastu lat – między innymi poprzez spółki, w których posiada udziały i akcje – działa na rzecz małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. W 2022 roku rozpoczęło się przenoszenie głównych jego aktywności do MiŚOT SA – spółki, której akcje zostały udostępnione w 2023 roku współpracującym z nią operatorom.

Walne obradujące 6 czerwca przyjęło sprawozdania finansowe spółki i sprawozdanie rady nadzorczej za 2023 rok, podjęło również uchwały i udzieliło absolutorium wszystkim członkom organów statutowych. W ubiegłym roku MiŚOT SA wypracowała 134 960,31 zł zysku netto, który – decyzją akcjonariuszy – został przekazany na kapitał zapasowy. 

– Oceniając naszą aktywność w 2023 roku należy spojrzeć łącznie na wyniki MiŚOT SA i Stowarzyszenia e-Południe. Dopiero te liczby pokazują potencjał Grupy. Walne Stowarzyszenia e-Południe planowane jest na drugą połowę czerwca – wyjaśnia Adam Kossowski, wiceprezes zarządu MiŚOT SA i jednocześnie prezes Stowarzyszenia e-Południe.

MiŚOT SA jest dziś 100-procentowym właścicielem spółek: EPIX, Projekt MdO, Projekt MdM i Projekt TdM. Pozostałe podmioty Grupy MiŚOT, które znajdują się w początkowej fazie rozwoju, są jeszcze własnością Stowarzyszenia e-Południe. 

Paweł Gniadek
Paweł Gniadek
Doświadczony ekspert w obszarze komunikacji, z ponad 25-letnim stażem, ma w dorobku pracę w mediach, agencjach public relations, jak również spółkach, także dużych - giełdowych. Wraz ze współpracownikami tworzył efektywne struktury komunikacyjne i promocyjne, przygotował i nadzorował w obszarze komunikacji i promocji wiele skutecznych projektów (np. IPO, duże przejęcia, sprzedaż, konsolidacja) i kampanii, nadzorował i prowadził ambitne i bardzo efektywne projekty sponsoringowe, opracował regulacje z obszaru promocji – strategie public relations, strategie marki, strategie CSR, zasady sponsoringu, zasady promocji – a przede wszystkim skutecznie je wdrażał. W dorobku ma (wraz z zespołami) liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in. wiele nagród za najlepszy raport roczny, a także przyznawane przez Gazetę Giełdy „Parkiet” dwie pierwsze nagrody za najlepsze relacje inwestorskie w latach 2014 i 2015. W 2012 roku otrzymał tytuł „Człowiek PR-u 2012” przyznawany przez branżowy miesięcznik Brief.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...