Kolejne udogodnienia w Google Maps

Podczas aktualizacji Google Map pojawiła się w nich nowa funkcja. Teraz możliwe jest wyszukiwania głosowe. Ułatwi to korzystania z nawigacji, jednak wymaga zgody na korzystanie z mikrofonu, by mógł działać Asystent wspomagany przez AI.

Metoda wyszukiwania głosowego w Google Maps przyspiesza korzystania z ich i ułatwia je. Teraz na pasku wyszukiwania widoczna jest ikona z mikrofonem. Po jej naciśnięciu można powiedzieć, czego się szuka czy dokąd chce dojechać. Asystent wspomagany przez AI na tej podstawie wyświetli tekst z tym, czego szukamy oraz wyniki wyszukiwania.

To rozwiązanie ma działać szybciej niż poprzednie rozwiązanie z Asystentem Google.

Nowa funkcja wymaga dostępu do mikrofonu

Oczywiście żeby możliwe było wyszukiwanie za pomocą głosu, konieczne jest udzielenie Google Maps dostępu do mikrofonu. Jednak mechanizm w Androidzie umożliwia udzielenia dostępu do mikrofonu jedynie podczas korzystania z aplikacji. Poza tym mikrofon nie będzie aktywny.

Wyszukiwanie głosowe w Google Maps pozwala nie tylko znaleźć konkretny adres, ale również przybliżone lokalizacje jak całe miasta i obszary oraz konkretne miejsce np. restauracje, parki czy sklepy.

Niedawno pojawiła się inna nowość w Googla Maps, która ułatwia życie kierowcom, ale nie wszystkim musi przypaść do gustu:

Źródło: dobreprogramy.pl