TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejne udogodnienia w Google Maps

Podczas aktualizacji Google Map pojawiła się w nich nowa funkcja. Teraz możliwe jest wyszukiwania głosowe. Ułatwi to korzystania z nawigacji, jednak wymaga zgody na korzystanie z mikrofonu, by mógł działać Asystent wspomagany przez AI.

Metoda wyszukiwania głosowego w Google Maps przyspiesza korzystania z ich i ułatwia je. Teraz na pasku wyszukiwania widoczna jest ikona z mikrofonem. Po jej naciśnięciu można powiedzieć, czego się szuka czy dokąd chce dojechać. Asystent wspomagany przez AI na tej podstawie wyświetli tekst z tym, czego szukamy oraz wyniki wyszukiwania.

To rozwiązanie ma działać szybciej niż poprzednie rozwiązanie z Asystentem Google.

Nowa funkcja wymaga dostępu do mikrofonu

Oczywiście żeby możliwe było wyszukiwanie za pomocą głosu, konieczne jest udzielenie Google Maps dostępu do mikrofonu. Jednak mechanizm w Androidzie umożliwia udzielenia dostępu do mikrofonu jedynie podczas korzystania z aplikacji. Poza tym mikrofon nie będzie aktywny.

Wyszukiwanie głosowe w Google Maps pozwala nie tylko znaleźć konkretny adres, ale również przybliżone lokalizacje jak całe miasta i obszary oraz konkretne miejsce np. restauracje, parki czy sklepy.

Niedawno pojawiła się inna nowość w Googla Maps, która ułatwia życie kierowcom, ale nie wszystkim musi przypaść do gustu:

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...