TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejne ograniczenia w najtańszym planie Netflixa

Netflix w ramach walki ze współdzieleniem konta wprowadził w 2022 r. pakiet z reklamami. Dzięki temu użytkownicy mogli płacić mniej, ale musieli liczyć się z koniecznością oglądania reklam. Teraz okazuje się, że to nie jedyna różnica w pakiecie.

W niektórych krajach pojawił się tańszy pakiet Netflixa z reklamami. Ale konieczności ich oglądania nie jest jedyna różnicą w najtańszym pakiecie. Netflix blokuje w nim dostęp do pełnej biblioteki.

Użytkownicy tego pakietu nie mogą oglądać niektórych filmów i seriali. Chcącym to uczynić proponowana jest zmiana planu subskrypcyjnego na droższy.

Sytuacja zaskoczyła widzów, chociaż właściwie mogli to przewidzieć. Netflix wcześniej zapowiadał, że może podejmować takie kroki i związane jest to z kształtem umów licencyjnych. W niektórych produkcjach nie ma możliwości osadzenia bloków reklamowych.

Czego nie ma w najtańszym pakiecie Netflixa?

Podczas gdy zdecydowana większość programów telewizyjnych i filmów jest dostępna w planie z reklamami, wybrane nie są z powodu ograniczeń licencyjnych  – czytamy w oficjalnym komunikacie Netflixa.

Dotyczy to chociażby „Nocy dziękczynienia” – ubiegłorocznego horroru. To jego blokowanie przez Netflixa sprawiło, że o sprawie stało się głośno. Ale podobna jest sytuacja „The Walking Dead”, „Peaky Blinders” czy „House of Cards”.

Co z pakietem z reklamami w Polsce?

Pakiet Netflixa z reklamami nie pojawił się jeszcze w Polsce. Nie wiadomo też, czy jest w ogóle planowany. Firma nie wskazała żadnego terminu, w którym mogłoby to nastąpić.

Jeśli jednak pakiet ten pojawi się w naszym kraju, warto mieć na uwadze wszystkie ograniczenia, z którymi się wiąże. Jak widać nie samo oglądanie reklam jest ceną, jaką płaca jego użytkownicy za niższe opłaty finansowe. Jeśli komuś zależy na usuniętych z biblioteki najtańszego pakietu produkcjach, musi zdecydować się na droższą opcję.

Źródło: NETFLIX, benchmark.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...