TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejne odwołanie od decyzji ramowej oddalone

To kolejna decyzja związana z dostępem do słupów elektroenergetycznych, która może ucieszyć operatorów telekomunikacyjnych. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie Stoen od decyzji ramowej.

Pojawiają się kolejne wyroki SOKiK, które cieszą operatorów telekomunikacyjnych. W lutym pisaliśmy o oddaleniu odwołania Taurona  od decyzji Prezesa UKE. Także odwołanie PGE Dystrybucja S.A. od decyzji „ramowej” Prezesa UKE z dnia 12 lutego 2021 r. zostało oddalone.

Tym razem Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów adekwatną decyzję wydał w sprawie odwołania Stoen Operator sp.  z o. o.. Firma nie chciała zgodzić się na warunki określone w decyzji UKE i dotyczące zapewnienia dostępu do infrastruktury technicznej w zakresie słupów elektroenergetycznych linii niskiego i średniego napięcia będących własnością tego OSD.

Stoen Operator chciał przekonać są do uwzględnienia odwołania. Argumentował to obszarem działalności OSD jest wyłącznie województwo mazowieckie – miasto Warszawa. Dlatego firma ma zwiększone koszty działalności. Dlatego domagał się określenia dla siebie wyższych stawek z tytułu dostępu do słupów elektroenergetycznych linii niskiego i średniego napięcia.

SOKiK nie dał się przekonać tym argumentom i odwołanie oddalił.

Na razie wyrok jest nieprawomocny. Stoen Operator sp.  z o. o. może wnieść od niego apelację.

Źródło: okablowani.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze