TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kliknięcie warte 8 tys. euro

Opolska policja poinformowała, że jedna z mieszkanek Namysłowa straciła 8 tysięcy euro przez kliknięcie w lik wysłany w SMS-ie.  Miała otrzymać spadek, a straciła pieniądze.

KW Policji w Opolu ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, które zawierają link do rzekomo ważnej informacji. Mieszkanka Namysłowa straciła w ten sposób sporo pieniędzy. Otrzymała informację o spadku poza granicami Polski. Aktywując link weszła w kontakt z przestępcami, którzy przekonali ją o konieczności poniesienia kosztów procesowych i administracyjnych, by spadek otrzymać.

W ten sposób kobieta straciła 8 tys. euro, które szybko zostały przelane do banku poza granicami kraju.

Ale klikając w taki link można narazić się również na zainstalowanie w telefonie czy komputerze aplikacji, które może „wyczyścić” konto bankowe.

Policja ostrzega także przed SMS-ami z informacją o nieodebranej paczce, potrzebie weryfikacji numeru telefonu czy czekającym prezencie. Takie próby oszustwa pojawiają się masowo w okresie przedświątecznym. Nigdy nie należy klikać w linki w tego typu SMS-ach.

Źródło:wirtualnemedia.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...