TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kanały sportowe nieodpłatnie w Fast TV

W Wielkiej Brytanii pojawiła się możliwość korzystania nieodpłatnie z czterech stacji sportowych. Dostępne są dla posiadaczy Smart TV oraz smartfonów i tabletów z serii Galaxy od Samsunga. Wszystko dzięki ofercie FAST w usłudze Samsung TV Plus.

Treści nadawane jako FAST cieszą się dużą popularnością w  Ameryce Północnej i w Europie Zachodniej. Stacje linearne z reklamami w streamingu odbierane nieodpłatnie nadawane są przez tradycyjne stacje, ale też youtuberów, organizacje ekologiczne czy wydawców gazet.

Niedawno kilka nieodpłatnych kanałów sportowych pojawiło się w Niemczech. Jeden z nich umożliwia oglądanie wybranych meczy La Ligi, Serie A czy Ligue 1. Teraz kanały sportowe nadawane będą w tym modelu także w Wielkiej Brytanii.

Fast TV w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii swoją ofertę postanowił rozwijać Samsung. Jako Fast TV pojawią się cztery kanały sportowe dostępne nieodpłatnie dla posiadaczy Smart TV oraz smartfonów i tabletów z serii Galaxy od Samsunga.

Red Bull Media House to kanał oferujący transmisje na żywo sportów ekstremalnych, ale również produkcje muzyczne i kulturalne. PGA Tour pozwala oglądać programy poświęcone głównym rozgrywkom golfowym w USA i Ameryce Północnej. Znajdują się tam podsumowania rund i turniejów, powtórki meczów, ale również programy o poszczególnych zawodnikach.

DAZN Ringside prezentuje walki bokserskie i gale MMA. Stoją za tym Matchroom Boxing, Golden Boy, Wasserman i MF & DAZN: X Series. W DAZN Women’s Football natomiast można obejrzeć piłke nożną w wykonaniu kobiet. To m.in. Liga Mistrzyń UEFA, Liga F i kulisy rozgrywek.

Jeszcze przed Mistrzostwami świata w piłce nożnej kobiet Samsung TV Plus otworzył dostęp do kanału FIFA+, gdzie znajdują się archiwalne mecze i materiały. Dzięki Rakuten TV można je oglądać także w Polsce.

Fast TV w Polsce

Bez narzędzi VPN, które zmieniają IP, nie ma możliwości na pełne korzystanie z usługi typu Samsung TV Plus czy LG Channels. Nie oznacza to jednak, że nie mamy w kraju żadnych możliwości dostępu do Fast TV.

Od jesieni 2022 r. posiadacze telewizorów wyprodukowanych w Chinach mają dostęp do platformy Xiaomi TV+. Nadaje ona stacje anglojęzyczne. Wspomniana już Rakuten TV posiada kilka kanałów po polsku. Top Movies Polska i Bjgtjme to różne gatunki filmów, a Grjngo to westerny. Moconomy emituje filmy dokumentalne o gospodarce.

Coraz więcej serwisów zainteresowanych jest prezentowaniem treści w ramach oferty FAST. Pilot WP – wcześniej oferujący Kabaret TV – oferuje Patronite Podróże.

– Kanał Patronite Podróże to kanał FAST stworzony przy współpracy z serwisem Patronite. Zaangażowaliśmy twórców do stworzenia wspólnego projektu, dzięki któremu ich materiały zyskują nowe życie i niezależność od algorytmów globalnych platform technologicznych. Nieustannie rozwijamy naszą usługę, kanały FAST są jednym z kierunków tego rozwoju. Planujemy rozwijać je w oparciu o współpracę z Telewizją WP, serwisem Patronite oraz partnerami zewnętrznymi – powiedział Konrad Kubicz, head of growth and marketing Pilot WP.

Również serwis streamingowy Sweet.TV zamierza wprowadzić kanały FAST.

Darmowe oglądanie w aplikacjach streamingowych

Aplikacje streamingowe  takie jak TVP VOD, Megogo, Pilot WP, Player pozwalają na nieodpłatne oglądanie ponad 60 stacji w języku polskim. Są to np.:
– TVP1,
– TVP2,
– TVP Info,
– TVP Kultura,
– TVP Sport
– inne stacje tematyczne TVP,
– Polsat,
– TVN,
– TV4,
– TV Puls i Puls 2, T
– Telewizja WP,
– Polonia 1,
– Tele 5,
– Zoom TV i inne.

Źródło: Wirtualne Media

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze