Kamil Kurek: Tworzymy Ligę Światłowodową.Wykorzystajmy e-sport do promocji naszych usług

740

Jak zbudować lojalność u klienta? Pokazać, że operator nie tylko wystawia faktury, ale angażuje się w życie lokalnej społeczności i stawia na budowanie relacji? Ciekawą propozycję promowania usług w oparciu o e-sport zaprezentował Kamil Kurek, prezes zarządu K3 Telecom podczas Wirtualnej Konferencji KIKE.

Duzi operatorzy wykorzystują e-sport do promocji swojej oferty. Podczas imprez masowych wyświetlają się ich banery, ale nie tylko. Organizują m.in. rozgrywki w świecie wirtualnym. Dlaczego więc nie korzystać z tej formy reklamowania swoich usług?

Sport elektroniczny rozwija się na dwóch płaszczyznach. Są to rozgrywki i usługi online oraz imprezy masowe. Jego popularność z roku na rok wzrasta. Obecnie już 15 proc. polskiego społeczeństwa konsumuje treści e-sportowe.

Kamil Kurek zauważył, że można wykorzystać popularność e-sportu w celach promocyjnych, ale też żeby zwiększyć lojalność klientów, graczy i widzów, uzyskać pozytywny odbiór wśród lokalnych społeczności, zbudować wizerunek firm, które nie tylko wystawiają faktury, ale dają też coś od siebie.

Dlatego właśnie pojawiła się idea stworzenia Ligi światłowodowej, aby pełniej promować firmy wśród potencjalnych klientów.

– Działa to w ten sposób, że najpierw wyłaniamy drużynę spośród klientów danego operatora, która reprezentuje go w lidze, przeprowadzamy rozgrywki ligi, w których rywalizują drużyny operatorów, tworzymy unikany content, który następnie publikujemy na Facebooku, YouTube, Instagramie, realizujemy transmisje z rozgrywek dla obecnych i potencjalnych klientów – przedstawiał założenia ligi Kamil Kurek.

– To jest eksperyment. Chcemy zebrać rozproszone działania, żeby zrobić coś wspólnie i efektywniej, może pojawią się nowej pomysły? Zachęcam do współpracy. Liczę na to, że znajdziemy 4, 5 firm, które będą chciały spróbować swoich sił w różnych grach, do tego, tak żebyśmy budowali lepsze relacje i lepiej promowali swoją usługę – mówił pomysłodawca. – Obecnie prowadzimy ligę CS:GO. Możemy również zorganizować rozgrywki League of Legends czy Starcraft 2. Jesteśmy otwarci również na inne propozycje, a także na rywalizację pojedynczych graczy – mówił Kurek.