Już ponad połowa z nas korzysta z sieci za pomocą urządzeń mobilnych

385

Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że 46 procent wszystkich ludzi na świecie korzysta z sieci. Nasz kraj znajduje się w czołówce tych, które łączą się z siecią za pomocą urządzeń mobilnych.

Z najnowszych danych WeAreSocial wynika, iż już 3,42 miliardy ludzi korzysta z sieci, a urządzenia mobilne cieszą się coraz większą popularnością. Komputery i laptopy generują obecnie 56 procent odsłon, jednakże odsetek ten spada. Rośnie za to liczba wejść z telefonów i tabletów – w ubiegłym roku wynosiła 39 procent, czyli o jedną piątą więcej niż w roku wcześniejszym.Największy udział mają tu kraje afrykańskie. Pierwsze miejsce zajęła Nigeria z wynikiem 82 procent, koleje Republika Południowej Afryki – 75 procent, a dalej znalazły się Indonezja i Indie. Wyniki te związane są z problemami z dostępem do internetu stacjonarnego.
Miejsce szóste (po Arabii Saudyjskiej) należy do Polski. Aż 51 procent wejść do sieci odbywa się za pomocą urządzeń mobilnych. Średnia dla świata to 39 procent.
Krajem, w którym dostęp do internetu jest najbardziej popularny, są Zjednoczone Emiraty Arabskie, za którymi znalazła się Wielka Brytania, a po niej: Kanada, Japonia i Korea Południowa. Najsłabszy wynik odnotowano w Korei Północnej, zaledwie 0,03 procent.
źródło: Rzeczpospolita