Już co trzecia duża firma w Polsce korzysta z chmury

Z badań zrealizowanych przez Ipsos na zlecenie Intela wynika, że 34% dużych przedsiębiorstw w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. Największą popularnością cieszą się usługi chmury prywatnej.
Badanie przeprowadzono wśród managerów IT w dużych firmach w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. Na Węgrzech popularność usług chmurowych utrzymuje się na podobnym poziomie, co w naszym kraju – 36%. Cloud computing jest najmniej popularny w rumuńskich przedsiębiorstwach (28%), natomiast najbardziej w czeskich (44%). Wśród firm, które korzystają z chmury, najpopularniejsza jest chmura prywatna. Wśród firm w Polski 56% organizacji używa chmury tego typu. Z chmury prywatnej najchętniej korzysta się na Węgrzech (60%), a najrzadziej w Czechach (41%). W Czechach z chmury publicznej korzysta 23% przedsiębiorstw, w Rumunii 21%, Polsce 19%, a na Węgrzech 16%.
Popularniejsza jest chmura hybrydowa, będąca połączeniem chmury prywatnej i publicznej: Czechy – 36%, Polska – 26%, Węgry – 24% i Rumunia – 20%
Źródło: Telko