TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Już co piąte łącze na świecie to światłowód

Firma badawcza Point Topic twierdzi, że pod koniec ubiegłego roku na świecie było 751 milionów stacjonarnych szerokopasmowych łączy internetowych. Z przeprowadzonej przez firmę analizy wynika, że w skali globalnej liczba łączy FTTH jest większa niż tych, które oferują telewizje kablowe.

W ostatnich miesiącach 2015 roku odnotowano przyspieszony spadek szerokopasmowych łączy miedzianych. W skali roku liczba tych łączy spadła o prawie 19 procent. Ich klienci zazwyczaj przerzucają się na łącza światłowodowe, których liczba pod koniec zeszłego roku była o prawie 61 procent większa niż w 2014 roku. Łącza FTTH miały ponad 20 procentowy udział w ogólnej liczbie stacjonarnych łączy szerokopasmowych na świecie. Źródłem popytu na nowe łącza szerokopasmowe jest przede wszystkim Azja – w czwartym kwartale wygenerowała 52 procent całego zapotrzebowania. Na drugim miejscu znalazła się Europa – 29 procent popytu, a na trzecim Ameryka Północna – 11,5 procent popytu. Warto dodać, że na Europę Wschodnią w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku przypadało 10 procent nowych łączy.
Źródło: Telko

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...