Jesienne nowości w xbest.pl!

 
W ostatnim czasie xbest.pl wprowadził do oferty dwie nowe, dostępowe mufo-przełącznice światłowodowe z serii FTTX MDU: G16 i G24, renomowanego i sprawdzonego producenta Tracom. Mufy zostały zaprojektowane w oparciu o konstrukcję wyjątkowo odpornych i wytrzymałych muf typu DAC, dzięki czemu stanowią doskonałą ochronę splotów kabli optycznych oraz aplikacji rozgałęziających. Mufy dedykowane są dla operatorów ISP, operatorów kablowych oraz dla projektantów i wykonawców sieci światłowodowych FTTX i CATV.
 
Cechy wspólne
Obudowa muf wykonana jest z wysokiej jakości materiału, odpornego na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych takich jak promieniowanie UV, wysokie (+60°C) i niskie (-40°C) temperatury oraz na substancje chemiczne. Konstrukcja zabezpieczona została czterema klamrami zatrzaskowymi oraz dodatkowym zamknięciem na śrubę gwintowaną (odpowiedni klucz znajduję się w zestawie). Doskonałą izolację zapewnia również gruba, 6-ścio milimetrowa gumowa uszczelka.
Mechanizm zawiasów posiada specjalną blokadę, uniemożliwiającą samoistne zamknięcie się górnej pokrywy, zwiększając tym samym komfort przeprowadzanych prac serwisowych.
Mufy wyposażone są w trzy tacki światłowodowe posiadające miejsce na maksymalnie 36 osłonek spawów (przy ich podwójnym ułożeniu). Posiadają również zintegrowany panel na 18 adapterów w rozmiarze SC Simplex / LC Duplex oraz trzy uchwyty na splittery optyczne w różnych rozmiarach. MDU G16 oraz G24 posiadają 16 portów klienckich o średnicy uszczelnienia wynoszącym 3mm z możliwością wprowadzenia bezpośrednio kabli abonenckich (np. OPTIX Airflow DROP) z zarobionym złączem. Dodatkowym atutem jest wkręcana konstrukcja każdego portu, zapewniająca szybką i prostą instalację okablowania. Obie mufy posiadają również 2 magistralne porty typu PG o średnicy 11,5 mm.
Mufy są kompatybilne z uchwytami słupowymi MDU dzięki czemu możliwy jest ich sprawny montaż / demontaż na słupach telekomunikacyjnych – bez konieczności rozcinania taśmy stalowej.
Wszystkie metalowe komponenty wykonane zostały z materiałów odpornych na korozję. Wymiar obu muf wynosi 385mm x 226mm x 130.5mm.
 
Różnice
Mufy światłowodowe Tracom FTTX MDU G16 i G24 różnią się od siebie magistralnym portem modularnym.  W wersji MDU G16 wykorzystany został port UNCUT (2 x 16,5 mm) umożliwiający wprowadzenie kabla magistralnego w przelocie (rozszytego) – bez konieczności jego przecinania. MDU G24 posiada natomiast inny rodzaj uszczelnienia, dający możliwość wprowadzenia dodatkowych 8 kabli światłowodowych o średnicy nie przekraczającej  6,5 mm.
 

Pełna oferta produktów marki Tracom dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. W celu uzyskania informacji na temat ceny oraz dostępności muf FTTX MDU G16 i G24 zapraszamy do kontaktu z działem handlowym!

G16_9G16_1

Artykuł sponsorowany