TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jakie biurko gamingowe wybrać dla gracza

Preferencje graczy zmieniają się wraz z rozwojem sprzętu komputerowego i gier. Coraz więcej osób szuka czegoś idealnie dopasowanego pod swoje upodobania. Ponadto od kiedy gry przestały być postrzegane jako rozrywka tylko dla dzieci i stały się bardzo popularną dyscypliną sportową, zaczęto zwracać więcej uwagi, na komfortowe i ergonomiczne organizowanie miejsca do grania. Nowe fotele gamingowe, akcesoria, sprzęt komputerowy zmieniają się w niesamowitym tempie i coraz częściej przypominają już rzeczy widywane dotychczas w filmach science fiction. Dokładnie taki sam los spotkał biurka gamingowe.

oznaczenie sponsorowanego tekstu

Czym się kierować podczas wyboru biurka gamingowego?

To dość skomplikowane pytanie. Ranking biurek gamingowych to zazwyczaj subiektywna sprawa, która szereguje biurka według czyichś preferencji.

Szukając biurka, przede wszystkim powinniśmy szukać tego co nam odpowiada i zwrócić uwagę na swoje preferencje. Oczywiście jest wiele rzeczy, które ułatwiają granie i które warto wziąć pod uwagę przy wyborze biurka. Solidna konstrukcja, wzmocnione nogi czy materiał blatu to istotne cechy charakterystyczne, zwłaszcza że biurko gamingowe to inwestycja na lata. Nie możemy też zapomnieć jaką rolę odgrywają poszczególne gadżety i elementy pozwalające zamocować inne akcesoria, dzięki czemu zyskujemy przestrzeń na blacie. Efektowne podświetlenie led, czy zwykłe szuflady na przechowywanie akcesoriów to praktyczne rozwiązanie zwiększające wygodę użytkowania, ale i zmienna, którą warto rozważyć przy wyborze.

Wielkość blatu

Blat biurka to przestrzeń, na której zazwyczaj musi zmieścić się wszystko co potrzebne jest do grania – klawiatura, myszka, słuchawki bądź głośniki, ale także monitor lub dwa. Ważne więc jest, że gdy wszystkie te elementy umieścimy na biurku gamingowym, biurko dalej będzie nam zapewniało komfort użytkowania. Nie tylko wymiary biurka mają znaczenie, warto też zadbać o materiał wykonania. Mając tyle drogiego sprzętu w jednym miejscu, trzeba postawić na coś o wytrzymałej konstrukcji. Przy wyborze idealnego biurka gamingowego trzeba też zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonana jest podstawa. Stalowa rama czy aluminiowa konstrukcja powinny gwarantować stabilność, ale też efektowny design.

Regulacja wysokości blatu biurka

Stawiamy na zdrowie i odciążenie kręgosłupa! Wyjściem jest stylowe biurko gamingowe wyposażone w regulację wysokości blatu. Zmienna wysokość biurka gwarantuje możliwość zmiany pozycji, zwłaszcza przy długich, przeciągających się potyczkach. Warto jednak sprawdzić, jaki jest czas zmiany ustawienia biurka, czy posiada listwę zasilającą na blacie, a także, o jak dużym blacie mówimy. Najlepszym wyjściem będzie stabilne biurko gamingowe wyposażone w elektryczny system regulacji wysokości.

Budżet

Ceny biurek gamingowych zależą od rodzaju użytego materiału i potrzeb użytkownika., a więc ilości zamontowanych dodatków i gadżetów. Jasne, że idealne biurko z podświetleniem led z płyty hdf pcv, które zdobi karbonowe wykończenie blatu, będzie droższe niż proste stanowisko gamingowe dla początkującego gracza. Ale jeśli dobre biurko gamingowe ma służyć przez lata, a granie to nie tylko chwilowa pasja, to warto zainwestować w sprzęt, który spełni wszystkie nasze wymagania.

Design biurka gamingowego

To bardzo subiektywna kategoria. Przykładowo wysokiej jakości, nowoczesne biurko gamingowe huzaro hero i standardowe biurko komputerowe to dwa różne światy, ale każdy z nich ma swoich zwolenników. Biurko dla gracza, przeznaczone tylko do gier komputerowych i transmisji online z rozgrywek może być marzeniem jednej osoby, a dla innej praktyczne biurko do codziennego użytkowania, a dodatkowo pasujące do każdego wnętrza będzie tym, co uzna za najlepsze biurko gamingowe.

Najlepsze biurka gamingowe – czym się wyróżniają?

Najlepsze meble to takie, które są niezwykle wytrzymałe, o prostej konstrukcji, mają blat pokryty trudnościeralnym materiałem i regulowaną wysokość, a przede wszystkim posiadają miejsce na wszystko, co potrzebne do grania. Często są to biurka narożne, gwarantujące ogrom miejsca, czasem mówimy o nowoczesnych biurkach gamingowych, których grubość blatu pozwala umieścić ciężki sprzęt. Najważniejsze jest jednak to, aby biurko dla gracza odpowiadało przede wszystkim osobie, która będzie z niego korzystać.

Biurka gamingowe dla graczy od Zdesk

Nie wiesz jakie biurko gamingowe kupić? A może stare biurko nie spełnia już założonych wymagań? Nie wiesz czy lepiej postawić na biurko narożne czy klasyczne i potrzebujesz pomocy specjalistów? W takim wypadku warto zainteresować się biurkami polskiej firmy ZDESK. Ich bogata oferta zawiera nie tylko wiele standardowych modeli biurek gamingowych, ale także te rodem wyjęte z filmów. Oświetlenie led, uchwyt na słuchawki, regulowane nóżki, uchwyty na kubki, to tylko wstęp do ich bogatej oferty, która znajduje się na ich stronie.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze