TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jak uniknąć włamania na konto? FBI ma na to sposób

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) opublikowało poradnik, w którym radzi, jak tworzyć bezpieczne hasła w internecie. Według ekspertów trudniej włamać się na czyjeś konto, gdy składa się z kilkunastu znaków.

To część programu Protected Voices, który ma zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo obywateli USA przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się na jesieni w tym roku.

Zwykle zwraca się uwagę użytkownikom, żeby w swoich hasłach umieszczali małe i duże litery, cyfry, liczby oraz znaki specjalne. FBI powołuje się jednak na badania National Institute of Standards and Technology (NIST), z których wynika, że o skuteczności konkretnego hasła decyduje w większej mierze jego długość, niż stopnień skomplikowania. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami badaczy biuro śledcze sugeruje, żeby hasło składało się przynajmniej z 15 znaków i było zestawieniem kilku różnych słów lub stanowiło konkretną frazę.

Oczywiście warto pamiętać, żeby nie stosować jednego hasła do obsługi kilku kont i unikać takich haseł jak: „123456” lub „Password”.

Lepiej również nie korzystać z programów przeznaczonych do przechowywania haseł. Jeśli hasło dostępu do takiej aplikacji zostanie złamane przez hakerów, to otrzymają oni pełen dostęp do danych związanych z kontami użytkownika w internecie.

Źródło: Wirtualne Media

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...