TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jak przyspieszyć Internet w telefonie? Poradnik 

Dobry internet to absolutna podstawa korzystania nie tylko z komputera, ale również z telefonu. Działanie nowoczesnych smartfonów w dużej mierze opiera się przecież na korzystaniu z Internetu, jako że są to miniaturowe jednostki komputerowe. Jeśli przesyłanie danych nie działa należycie to najwyższy czas zastanowić się nad tym, jak przyspieszyć Internet w smartfonie. Przedstawiamy praktyczny poradnik, dzięki któremu zbyt wolne korzystanie z Internetu na smartfonie przestanie być problemem. 

Przyczyny wolnego Internetu w telefonie

Pojawienie się problemów z poprawnym działaniem Internetu w telefonie zdecydowanie nie jest niczym przyjemnym. Znacznie dezorganizuje to pracę oraz wykonywanie innych czynności. Mając przy sobie smartfon z dostępem do Internetu można na bieżąco sprawdzać wszystkie ważne informacje. Dlatego też gdy Internet zaczyna wolniej działać, można odczuwać pewien rodzaj frustracji. 

Wiedza na temat tego, jak przyspieszyć Internet w telefonie przydaje się w różnych sytuacjach. Spowolnienie Internetu może wynikać bezpośrednio z zatłoczenia sieci. Kiedy wiele osób korzysta z sieci w tym samym czasie, jest ona bardziej obciążona, dlatego też może zwolnić. Innym powodem spowolnienia jest niedostatecznie silny sygnał sieci. W takich sytuacjach prędkość Internetu może się znacznie zmniejszyć, a w skrajnych przypadkach może nawet dojść do całkowitej utraty połączenia. 

Czasem przyczyną wolnego Internetu w telefonie są ograniczenia operatora. Może on ograniczać prędkość w zależności od wybranego pakietu internetowego lub też nakładać ograniczenia w związku z przekroczeniem limitu danych. 

Kiedy przyspieszenie Internetu w telefonie jest konieczne?

Niezadowalająca prędkość internetu może zostać pomylona ze słabą jakością usług internetowych. Łatwo rozpoznać ten problem, jeśli tylko niektóre strony internetowe wolno się ładują – mamy wtedy do czynienia z przeciążeniem serwera. Jest to sytuacja przejściowa, która nie zależy od użytkownika czy operatora sieci, dlatego można jedynie spróbować ponownie wejść na stronę później. 

Użytkownik może jednak działać wtedy, gdy nie przeprowadzono wcześniej aktualizacji całego systemu. Nieaktualny system operacyjny czy przeglądarka internetowa może znacznie spowolnić działanie Internetu w telefonie. Tak samo działa zbyt duża liczba zainstalowanych aplikacji. Gdy system jest przeciążony, również Internet nie działa tak szybko, jak można by tego oczekiwać.

Warto zastanowić się nad tym, jak przyspieszyć Internet w telefonie wtedy, gdy pojawiają się problemy z pamięcią RAM. Jej zapełnienie negatywnie wpływa nie tylko na ogólny komfort korzystania z urządzenia, ale również z usług internetowych. 

Sposoby na przyspieszenie Internetu w telefonie

Wiedząc, jakie są najpopularniejsze przyczyny zbyt wolnego Internetu można przejść do omówienia skutecznych technik działających na przyspieszenie wolnego Internetu w telefonie. 

W pierwszej kolejności należy zacząć od najprostszych środków. Pomocne może stać się odciążenie całego systemu poprzez wyłączenie nieużywanych aplikacji, które mogą działać w tle. Zajmują one w ten sposób przepustowość internetową, która jest konieczna do poprawnego działania przeglądarki. Następnie można wyłączyć tryb oszczędzania danych albo zmienić ustawienia w taki sposób, aby aplikacje mogły korzystać z pełnej prędkości Internetu.

Popularnym wśród użytkowników rozwiązaniem problemu z prędkością internetu jest regularne czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki internetowej. Podczas takiego czyszczenia usuwane są niepotrzebne pliki i dane, które mogą spowalniać działanie urządzenia. Jeśli to nie pomoże, warto skorzystać z dedykowanych aplikacji przeznaczonych do optymalizacji pracy systemu. Ich zadaniem jest wyczyszczenie pamięci RAM, a co za tym idzie – zwiększenie ogólnej wydajności urządzenia.

Gdy żaden z wymienionych sposobów nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, być może konieczna okaże się zmiana dostawcy usług internetowych. Oczywiście najlepiej na lokalnego operatora.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze