TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

ISPortal wspiera obóz dziennikarski „Potęga Prasy”

„Potęga Prasy” to obóz dziennikarski, podczas którego uczestnicy próbują swych sił w prasie, radiu i telewizji. Jednym z jego gości był w tym roku Marek Nowak, redaktor naczelny ISPortal.

Dla młodych adeptów dziennikarstwa oczywiste jest, że czerpią najnowsze informacje głównie z internetu. Jest to dziś najszybszy i najprostszy sposób na zdobycie wiadomości ze świata. Skąd jednak newsy biorą się w internecie? To jedna z kwestii, które zostały poruszone w trakcie spotkania.

– Co roku obozowicze zaskakują nas swoimi pomysłami, umiejętnościami i zaangażowaniem – mówi Adam Owczarek, prezes zarządu Stowarzyszenia „Potęga Prasy”. – Pojawia się tu wiele interesujących osobowości. Cieszymy się tym bardziej, że część młodych dziennikarzy łapie bakcyla dziennikarskiego, z chęcią wraca do nas podczas kolejnych wakacji, a nawet znajduje pracę w „dorosłych”, często ogólnopolskich mediach.

Od lat trwa także obóz wpierany jest także przez Fundację „Lokalni”, a szybkie łącze światłowodowe do siedziby obozu w nadmorskim Rewalu zapewnia lokalny operator telekomunikacyjny działający pod szyldem fajny.net.pl. Bez nowoczesnej technologii nie można dziś przecież sprawnie zbierać informacji.

Obóz działa pod patronatem Tygodnika „ANGORA”, wspierają go także takie firmy jak Dell, Panasonic i Joby. Uczestnicy tworzą gazetę o dźwięcznej nazwie „Rewalacje”, filmy i inne produkcje wideo pod szyldem „TeVa Rewal” oraz prowadzą prawdziwe radio, nadające zarówno poprzez tradycyjną antenę, jak i w internecie.

– Program „RewalStacji” jest w całości prowadzony przez uczestników obozu w wieku od 12 do 19 lat, którzy mają okazję spróbować smaku pracy w studio radiowym, oczywiście pod okiem specjalistów. Dla obozowiczów to często pierwsze zetknięcie z radiem – wyjaśnia Maciej Wójcik, dziennikarz radia Eska i absolwent „Potęgi Prasy”, który odpowiada merytorycznie za działalność radia. – Na początku jest nieśmiało, ale po kilku dniach pobytu okazuje się, że obozowiczów nie da się namówić do wyjścia ze studia.

Działania uczestników obozu można śledzić na stronie: www.rewalstacja.pl (radio), https://www.youtube.com/c/potegaprasy/videos oraz na portalu www.potegaprasy.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...