TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Inwestycja w Gliwicach globalnego producenta kabli światłowodowych

W Gliwicach pojawia się inwestycja globalnej firmy zajmującej się produkcją kabli światłowodowych. To amerykańska firma AFL Telecommunications. Otrzymała ona decyzję w wsparciu swojej inwestycji od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

AFL, poprzez swoją spółkę holdingową w Wielkiej Brytanii – Optronics Liited, utworzyła spółkę zależną w Gliwicach. W Polsce stanie czwarte europejskim centrum produkcyjne AFL. Jest to druga tego typu inwestycja w Gliwicach.

Amerykańska firma ma wsparcie w tej kwestii Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Janusz Michałek – Prezes Zarządu Katowickiej SSE wręczył decyzję o wsparciu firmy AFL Telecommunications Poland Sp. z o.o. z Katowic na specjalnym spotkaniu na początku maja. Decyzję odebrał Prezes Zarządu – Yasser Marzouk.

Koszt tej inwestycji to 24 589 283,75 zł. Ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu produkującego kable światłowodowe, ale także wsparcie rozwiązań do zarządzania światłowodami i komponentami światłowodowymi do zastosowań w telekomunikacji, produkcji, przemyśle i centrach danych.

Źródło: investmap.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...